461 derde deva

  • Giriş : 15.10.2006 / 00:00:00

Akupunktur 461 çeşit hastalığa çare oluyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Doktor Du Yuanhao, akupunkturun en çok sinir, sindirim ve boşaltım sistemlerinde etkili olduğunu kas, iskelet ve deri hastalıkları ile ishal ve bağırsak iltihabına olumlu etki yaptığını açıkladı.

Du, akupunktur iğnelerinin batırıldığı yerin derinin üzerinde olduğu ve bundan dolayı da akupunkturun kas ve deri hastalıklarında etkili olduğunu belirtti. Du, bunun yanında sinirlerde noktaların çok fazla olduğunu ve bu nedenle, akupunkturun sinir sitemi ve sinirler tarafından doğrudan kontrol edilen diğer sistemlere bağlı hastalıkları da tedavi ettiğini ifade etti.

Araştırma sonucunda geleneksel tedavi yönteminin her derde deva olmadığı da kanıtlandı. Diğer tedavi yöntemlerine göre her ne kadar daha elverişli ve çok az yan etkisi olan akupunkturun tüm hastalıkları tedavi edemediği kaydedildi. Akupunkturun tedavi ettiği 461 hastalığı 3 ana grupta toplayor. Kuru iğne tedavisi bazı hastalıklarda ana tedavi metodu olarak kullanılırken, bazılarında ise yardımcı tedavi olarak öneriliyor. Akupunktr, bir kısım hastalıkların tedavisinde ise uzun vadede etkili oluyor.

Kuru iğne tedavisi olarak da algılanan akupunktur, vücuttaki belirli noktalara iğne batırmak suretiyle çeşitli hastalıkları tedavi etme metodu olarak biliniyor. Akupunktur tedavisi hastalıktan hastalığa değişim gösteriyor. Bazı hastalıklar her biri 20 dakika süren tek seansta, bazıları ise 15 seansta tedavi ediliyor. Akupunktur altın, molibden, gümüş ya da çelik iğnelerle yapılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious