5 bin AVEA hat iptal ettirilecek

  • Giriş : 16.12.2006 / 00:00:00

Eğitim Bir-Sen Erzurum Şubesi üyeleri, AVEA GSM şirketinin eğitim çalışanlarının telefon görüşmelerine kısıtlama getirdiği gerekçesiyle sendika üyeleri ve ailelerinin 5 bine yakın AVEA hattını iptal ettireceklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sendika, AVEA iletişim şirketinin Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığı 10 yıllık sözleşmeye uymadığını ve görüşmelerine kısıtlama getirildiği iddia ederek, Türkiye genelinde üyeleriyle birlikte 'AVEA'yı Susturuyoruz' kampanyası başlattı.

Memur-Sen Erzurum İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen İl Başkanı Zinnur Şimşek, sendika üyeleri ile birlikte bugün PTT önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

AVEA'nın sözleşmeye uyması gerektiğini aktaran Başkan Şimşek, eğitim çalışanlarının GSM şirketinin tahaddüne güvenerek AVEA hattı aldığını ve mağdur olduğunu iddia etti.

Şimşek, "Konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı'na yaptığımız başvurunun bakanlık tarafından AVEA'ya iletilmesi üzerine süre kısıtlamasından vazgeçilmiştir. Ancak ilgili şirket bakanlığımıza bu konuyla ilgili geleceğe dönük bir çalışma yapacağını iletmiştir. Bu süre kısıtlaması yüzbinlerce eğitim çalışanını mağdur etmiştir. Erzurum'da da sendikamız üyeleri ve ailelerinin 5 bine yakını bu mağduriyetten nasibini almıştur. Eğer bu uygulama devam ederse, AVEA hatlarımızı iptal ettireceğiz." diye konuştu.

Ayrıca, geçtiğimiz günlerde KAMU-SEN'in sivil toplum örgütleriyle bir araya gelerek Ulusal Birilk Harekatı Platformu oluşturmasına da değinen Zinnur Şimşek, sivil toplum örgütlerinin zaman zaman bir araya gelerek toplanmasının demokratik bir hareket olduğunu hatırlattı.

Başkan Şimşek sözlerini şöyle tamamladı: "Antidemokratik hareketlerden ve demokrasiye zarar verici söylemlerden uzak durulmalıdır. Son aylarda oynanmaya çalışılan oyunu Türkiye 10 yıl öncede görmüştür. Demokrasiye ve halkın seçtiği parlemantoya zarar verecek söylem ve eylemleri sivil toplum anlayışıyla bağdaştıramayız"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious