5 bin lirayı kasadan böyle çaldı

5 bin lirayı kasadan böyle çaldı.10237
  • Giriş : 27.06.2009 / 06:40:00
  • Güncelleme : 21.09.2016 / 23:44:31

Alanya'da marketin kasasındaki paraları çalan hırsız, güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Antalya'nın Alanya ilçesinde bir marketin kasasındaki paraları çalan hırsız, işyeri güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.

Edinilen bilgilere göre, Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Yeşilöz Kuruyemiş Market'te iki kişi tarafından gerçekleştirilen hırsızlık olayı şöyle gerçekleşti:

Marketin önünde oturan işyeri sahibi Hacı Çetin'in (26), yanına dondurma alacağını söyleyen bir kişi geldi. Şahıs, marketin dışında bulunan dondurma dolabının yanına götürdüğü işyerini sahibini oyalamaya çalıştı. İşyerinin az ilerisinde bulunan diğer şahıs ise dondurmaya bakan arkadaşı ve işyeri sahibini içecek dolabının arkasından gözetlemeye başladı. Market sahibinin arkasını dönmesini fırsat bilen şahıs, işyerinin içine girdi.

IFrame

Marketin içinde kamera olup olmadığını inceleyen şahıs, yavaşça kasaya doğru yöneldi. Tezgahın arkasına görülmemek için eğilerek giden şahıs, kasada bulunan yaklaşık 5 bin TL'yi alarak cebine koydu. Daha sonra bir şey olmamış gibi marketten çıkan şahıs, hırsızlık yapmamış gibi rahat bir şekilde işyeri sahibinin yanına giderek adres sordu. Şahıs daha sonra marketten uzaklaştı. Dondurmalara bakarak market sahibini oyalayan şahıs ise istediği ürünün olmadığını belirterek işyerinden ayrıldı.

Bir süre sonra müşteri geldiği için markete giren Hacı Çetin, para üstü vermek için açtığı kasanın boş olduğunu fark etti. Paraların çalındığını 10 dakika sonra öğrenen işyeri sahibi, hemen güvenlik kameralarını inceleyerek polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, saniye saniye kaydedilen hırsızlık görüntülerini izleyerek şahısların eşgallerini belirledi. İşyeri sahibinin ifadeleri doğrultusunda tutanak düzenleyen polis ekipleri, eşkaller doğrultusunda olaya karışan şahısları arama çalışması başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*