5 bin nüfuslu ilçede 1.LİG sevinci

5 bin nüfuslu ilçede 1.LİG sevinci.13384
  • Giriş : 06.04.2007 / 00:00:00

Kastamonu Bozkurt Belediyesi'nin, şehir takımlarını geride bırakarak Voleybol Erkekler Birinci Ligi'ne yükselmesi ilçede sevinç yarattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kastamonu'nun Karadeniz sahilinde yer alan 5 bin nüfuslu ilçesi Bozkurt'un spor kulübü Kastamonu Bozkurt Belediyesi'nin, şehir takımlarını geride bırakarak Voleybol Erkekler Birinci Ligi'ne yükselmesi ilçede sevinç yarattı.

Dört yıl önce kurulan Kastamonu Bozkurt Belediyesi Voleybol Takımı, ilk yıl Kastamonu liginde şampiyon oldu. İkinci yılında terfi liginde başarılı olan takım, üçüncü yılında Üçüncü Lig'de şampiyon olarak, İkinci Lig'e yükseldi. Bu sezon da Erkekler İkinci Ligi'nde şampiyon olan Kastamonu Bozkurt Belediyesi, gelecek sezon Birinci Lig'de mücadele edecek.

Bu arada, Kastamonu Bozkurt Belediyesi Kulübü Futbol Takımı'nın Kastamonu 1. Amatör Küme'de şampiyon olmasının ardından, kulübün Basketbol takımı da il şampiyonu olmayı başardı.

-''ALTIN YILIMIZI YAŞIYORUZ''-

Bozkurt Belediye Başkanı Engin Canbaz'ın destekleriyle kulübü ayakta tuttuklarını belirten kulüp başkanı Nazım Çetinkaya, ''Altın yılımızı yaşıyoruz. Basketbol takımımız il şampiyonu, Futbol takımımız il şampiyonu oldu. Voleybol takımımız da Türkiye şampiyonu olarak 1. Lig'e çıktı. İlçede yaşayan ve gurbetteki tüm Bozkurtlular bu haklı sevincin gururunu yaşıyorlar'' dedi.

-''HEDEF 1. LİG'DE DE ŞAMPİYONLUK''-

Ellerindeki mevcut ekonomik olanakları çok iyi kullandıklarını belirten başkan Nazım Çetinkaya, ''Voleybol takımımız büyük bir başarı elde ederek 1. Lig'e çıktı. Şimdi yeni hedef koyduk. Takımımızı, takviye yaparak 1. Lig'de şampiyon yapmayı hedefliyoruz'' diye konuştu.

Kastamonu Bozkurt Belediyesi Spor Kulübü, futbolda 5, voleybolda bir, basketbolda da bir olmak üzere toplam 7 takım ve lisanslı 150 sporcuyu bünyesinde bulunduruyor. İlçede iki tane çim Futbol sahası ve bir kapalı spor salonu bulunuyor. Bir tane de sporcu kamp eğitim merkezi olan ilçe, bazı spor kulüpleri tarafından da kamp yeri olarak tercih ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious