5 doktor bronşit dedi, hastanın boğazında toka çıktı

  • Giriş : 26.01.2006 / 00:00:00

Kocaeli'de hastalanan 10 aylık bebeğe 3 hastanede 5 doktor bronşit teşhisi koydu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kocaeli merkeze bağlı Şirintepe Mahallesi Şirintepe Caddesi üzerinde oturan ve şoförlük yaparak geçimini sağlayan Dursun ile Asiye Çakır'ın iki çocuğundan küçüğü olan 10 aylık Özge, 10 Ocak tarihinde rahatsızlandı.

Aile, çocuğun ateşi artınca 11 Ocak 2006'da bir devlet hastanesine götürdü. Doktor, çocuğun filmini bile çektirmeden bronşit olduğunu söyleyerek hastaneye yatırdı. Çocuk servisinde bir gün yataklı tedavi gören Özge'ye 12 Ocak 2006 tarihinde taburcu edildi.

Çocukta iyileşme görülmeyince 14 Ocak 2006 tarihinde tekrar aynı hastanenin aciline götürüldü. Doktor, çocuğu muayene ederek, soğuk algınlığı olduğunu, ilaçlar verip bunlara devam etmesini istedi.

Çocuğun yine iyileşmediğini gören aile, ertesi gün çocuğu tekrar hastaneye götürdü. Bir doktor filme bakıp bronşit olduğunu söyledi.

Aile, aynı gün çocuğu sağlık ocağına götürdü. Burada doktor, filme bakıp soğuk algınlığı olduğunu belirterek, ilaç yazdı.

Çocuk, daha sonra başka bir devlet hastanesine götürüldü. İddiaya göre burada KBB servisindeki doktor, kendi hastası olmadığı gerekçesi ile hastaya bakmadı.

Çaresiz kalan aile en son Tıp Fakültesi'ne götürdü. Burada sıra yok cevabını alan aile, acile müracaat etti. Acilde film çekildi. İlk filmi gören acil doktoru, hemen 3 film daha çektirdi ve boğazında tokaya benzer bir maddenin olduğunu söyleyerek ameliyata alındı. Ameliyat sonunda toka çıkarıldı.

Küçük Özge'nin babası Dursun ve annesi Asiye ile Halası Halime Göroğlu, hala olayın şokunda olduklarını belirterek, "Belki yanlış tedavi ve yanlış teşhis ile çocuğumuz ölecekti. Çocuk o kadar acı çekti. Ancak kimse adamakıllı ilgilenmedi. Yoksa Tıp Fakültesi'ndeki doktor gibi onlar da olayı anlayabilirdi. İnsan hayatı bu kadar ucuz mudur. Biz son anda kurtulduğumuz için mutluyuz." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious