5 forma sahiplerini buldu

5 forma sahiplerini buldu.10362
  • Giriş : 27.09.2008 / 03:02:00
  • Güncelleme : 27.09.2008 / 03:06:34

G.Saray Teknik Direktörü Michael Skibbe, sezon boyunca kullanacağı takımın iskeletini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alman teknik adam, sakatlık ve cezalar haricinde herkesin ezbere sayacağı bir kadroyu sahaya süreceğini belirtirken Meira, Servet, Ayhan, Kewell ve Baros'un ilk 11'de mutlaka olacağını söyledi.

Genç çalıştırıcı, savunmanın çok önemli olduğunu belirterek bu bölgede sakatlık ve cezalar olmadığı sürece Servet- Meira ikilisini bozmayacağını ifade etti. Skibbe, Servet'in çalışkanlığını ve yürekli oyununu överken, Fernando Meira'nın topu geriden mükemmel biçimde oyuna sokmasının hücumu şekillendirdiğini söyledi.

AYHAN GÖZE GİRDİ

Skibbe, konuşması sırasında Ayhan Akman için de özel paragraf açtı. 43 yaşındaki teknik adam "Ayhan'ı çok beğeniyorum, o da takımdaki yerini alacak. Ayhan orta sahada hakimiyeti ele geçirip hücum gücü ile forvet hattına olacak ve oradaki koordinasyonu da sağlayacak. Bunu başarmak tabii ki kolay değil ancak, Ayhan'ın altından kalkacak kapasitesi var" diye konuştu. Skibbe, G.Saray'ın oyun sisteminde Ayhan'ın kilit rol oynadığını belirtti.

KEWELL-BAROS HARiKA

Alman hoca, sürekli forma vereceği isimleri saymaya hücum hattıyla devam etti. Skibbe, "Kewell ve Baros'u da her zaman ilk 11'de göreceksiniz" derken ileri uçta tecrübeli iki futbolcuya çok güvendiğini söyledi. Alman çalıştırıcı, Kewell'ın formda olduğunda durdurulması imkansız bir oyuncu olduğunu, son transfer Milan Baros'un da sürekli koşularla rakip savunmayı çok yıprattığını belirtti. Genç hoca sözlerini "Sakatlık ve cezalı olmadığı zaman herkesin ezbere sayacağı bir kadroyla sahaya çıkacağız" sözleriyle tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*