5 futbolcu daha gidici

5 futbolcu daha gidici.19942
  • Giriş : 26.07.2007 / 09:10:00

Necati Ateş, Hasan Kabze, Orhan Ak ve Cihan Haspolatlı ile yollarını ayırma kararı alan Galatasaray'dan 5 futbolcunun daha gönderileceği ifade edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Teknik Direktör Karl Heinz Feldkamp, dün sabahki antrenman sonrasında yaptığı açıklamada, kadronun gönderilecek isimler dışında hala 29 kişi olduğunu ve bu sayıyı 24'e indirmek zorunda olduklarını belirtti. Bu isimler arasında iyi oyuncuların da olabileceğini belirten Alman hoca, takımdan ayrılan futbolcular hakkındaki kararları kendisinin aldığını ve yönetime bildirdiğini söyledi.
Feldkamp'ın, göndermeyi düşündüğü isimler arasında, yönetimin de fiyatını indirmesini istediği Tomas'ın başı çektiği öğrenilirken, Okan Buruk ve Emre Aşık gibi isimlerin de gündemde oldukları ancak bu oyuncular hakkında henüz karar verilmediği vurgulandı. Mehmet Güven'in de kiralık olarak verilmesinin düşünüldüğü kaydedildi.

'Yemeği hak edelim'
Transfer çalışmalarıyla ilgili soruları ise yanıtsız bırakan Feldkamp, "Gerçekleştiğinde konuşabilirim. Bir gün içinde siz satın alıp getirecekseniz, o isimleri de vereyim size" diyerek tepki gösterdi.
Alman çalıştırıcı, ilk 5 maçı seyircisiz oynayacak takımın sessizliğe alışması için dün akşamki idmanı taraftara ve basına kapalı olarak yaptırdı. Kalli, buna yönelik gazetecilere, "Sizle birlikte çalışmaya alıştım. Şimdi akşam bizimle olamayacaksınız" diyen Alman çalıştırıcıya basın mensupları, "O zaman birlikte yemek yeriz" cevabı verdi. Bunun üzerine Feldkamp, "Eğer ilk yarıyı iyi geçirirsek birlikte yemek yeriz. Önce yemeği hak etmemiz lazım" diyerek takıldı.

Necati'den sessiz bekleyiş

Galatasaray Yönetimi'nin yollarını ayırmaya karar verdiği Necati Ateş, Menajeri Harun Aslan aracılığıyla gelen teklifleri değerlendirebilmek için bonservisinin kendisine verilmesini bekliyor. Sarı - kırmızılı yönetimle yapılan ilk görüşmede bonservisini bedelsiz isteyen golcü oyuncunun bu teklifine olumsuz yanıt verildi. Cim - Bom, yaklaşık 3 milyon euro civarında bir bedelle Necati'nin satılacağını belirtti.
Trabzonspor'un yakın takibinde olan golcü oyuncuya, Almanya, İspanya ve İngiltere'den de teklifler geldiği vurgulandı.
Hasan Kabze ile Okan'a da Bursa talip oldu.

Şaş sağ beke!

Galatasaray'ın yeni Teknik Direktörü Feldkamp, savunmanın sağ kanadındaki çözümü Hasan Şaş'la buldu. Yıldız oyuncusunu orta sahanın sağ kanadından savunmanın sağına çekerek denemeye başlayan tecrübeli teknik adam, Sabri ve Barış Özbek'e de dönüşümlü olarak orta sahanın sağında görev verdi.
Şaş, dün sabah yapılan antrenmanda, önünde oynayan Barış ile birlikte sık sık yer değiştirirek sağ bek mevkisinden orta sahanın sağ kanadına bindirmeler yaptı. Yapılan çift kale maçta Özgürcan üç gol birden atarak, Kalli'den forma istediğini gösterdi.

Alex, Türk oluyor

Galatasaray'ın bir süredir denediği Yunanlı kaleci Alex Paskalakis'e Türk vatandaşlığı teklif edildi. PAF takımıyla 10 gün kamp yaptıktan sonra performansı beğenildiği için yeniden İstanbul'a davet edilen ve 2 gündür Florya'da çalıştırılan 17 yaşındaki file bekçisi de buna sıcak bakıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious