5 gün önce tayini çıkmıştı

  • Giriş : 22.07.2006 / 00:00:00

Van'da PKK terör örgütü ile girdiği çatışmada şehit düşen evli 2 çocuk babası Uzman Çavuş Süleyman Danacı'nın (28) ölüm haberi yakınlarını yasa boğdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Uzman çavuşun şehit haberi Osmaniye'nin Toprakkale ilçesi Karataş Mahallesi'nde oturan yakınlarını da yasa boğdu. Yakınları terör örgütü PKK'ya lanet yağdırdı. Amca Ali Danacı'nın (45) konuşmakta güçlük çektiği gözlendi. Amca Danacı "Bu acıya yürek dayanmaz. Acı haberi yeğenimin annesine dahi söyleyemedik. Onu ağır yaralı olarak biliyor. Acımız çok büyük" dedi.

Bu arada şehit uzman çavuşun Antalya'da güvenlik görevlisi olarak çalışan kardeşi Ali Danacı (27) devletin bir an önce terör örgütüne karşı tedbir alması gerektiğini belirterek "Bir Süleyman ölür bin Süleyman dirilir. Acımız büyük ama vatan sağolsun. Devletimiz bu terör örgütüne bir an önce çare bulsun. Başka yürekler yanmasın" dedi

Acılı kardeş, İsrail'in bir tane askeri için yüzlerce insanı katlettiğini ancak Türk hükümetinin ise onlarca şehide tepkisiz kaldığını belirterek "Türkiye'nin bir an önce daha fazla şehit vermeden Kuzey Irak'a sınır ötesi operasyon yapması gerekiyor" diye konuştu.

4 yıldır Van'da görevli Astsubay kardeşinin bölüğüne tayini çıkan ve burada teröristlerce girdiği çatışmada şehit düşen 5'i kız 10 kardeşi bulunan uzman çavuşun Ümmü Nigar (3) ve Mehmet Gökşen (6) isimli 2 çocuğu bulunuyor.

Bu arada eşi Fatma Danacı'nın (28) olayı öğrendikten sonra sinir krizleri geçirdiği öğrenildi. Şehit uzman çavuşun Toprakkale'de hayvancılıkla uğraşan babası Ahmet Danacı (60) oğlunun cenazesini almak için Van'a gitti. Öldü haberi ise anne Fatma Danacı'dan saklanıyor. Anne danacı oğlunun yaralı olduğunu biliyor.

Uzman çavuşun yakınları da teröre lanet okudular. Kardeşinin Tunceli Hozat'ta görevli uzman çavuş olduğunu belirten amcaoğlu Mehmet Saraç "Artık bu terör bitsin. O PKK'nın bizden göreceği çok şey var. Devletimiz bu teröre bir çare bulsun. Düğüne gönderir gibi asker gönderiyoruz ancak şehit haberleri yüreğimizi dağlıyor. Buna hangi yürek dayansın" diyerek tepiksini dile getirdi.

Şehit Uzman Çavuş için memleketi Osmaniye'nin Toprakkale ilçesinde yarın saat 10:00'da tören düzenlenecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious