5 günlük hava durumu HARİTALI

5 günlük hava durumu <blink>HARİTALI</blink>.8654
  • Giriş : 15.09.2008 / 16:55:00
  • Güncelleme : 15.09.2008 / 17:19:49

Hafta ortasından itibaren sıcaklık düşecek ve yağış görülecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul'da sıcaklık günlük değişimler gösteriyor, bugün yeniden 31 dereceye yükseldi. Çarşamba gününden itibaren ise hızlı serinleme bekleniyor. Ankara bugün daha sıcak, bu gece yağmur ihtimali de var. İzmir'de nem oranı yüksek, bu iki gün çöl tozları puslu bir hava yaratabilir. Bursa ve Adana'da bugün hızlı sıcaklık artışı oldu. İstanbul 31, Ankara 33, İzmir 34, Bursa 35 ve Adana 36 derece.

* Marmara'da sıcaklık hızlı iniş çıkışlar gösteriyor. Bugün sıcaklık 3-4 derece birden arttı. Yunanistan'daki yağış nedeniyle Trakya'da hava bulutlu ve hafif yağmurlu. Sakarya ve Bilecik'te akşam yağmur ihtimali var. Çarşambadan itibaren Marmaralılar sonbaharı yaşamaya başlayacak, hızlı serinleme ve sağanak yağmurlar bekleniyor. Edirne 32, Balıkesir 35, Kocaeli 33 derece.

* İç Anadolu'da hava iki gün daha çok sıcak ve az bulutlu. Bu akşam Eskişehir çevresinde yağmur ihtimali var. Gece sıcaklık Kayseri'de 8 dereceye kadar iniyor, gündüz ise Eskişehir 32, Niğde 29 derece.

* Ege Bölgesi'nde lodosun etkisiyle hava nemli ve bunaltıcı. Denizciler dikkat, bugün lodos Ayvalık-Çeşme arasında sert esecek. Bu iki gün hava çöl tozları nedeniyle puslu bir görüntü alabilir. Çarşamba günü Ege'ye de serin hava geliyor. Muğla 35, Kütahya 32 derece.

* Adana bölümü ve Güneydoğu'da bugün hızlı sıcaklık artışı oldu. Dün Diyarbakır ve Şanlıurfa'daki yağışların ardından bugün hava açık. Isparta-Burdur arasında bir ara yağmur görülebilir. Antalya 32, Diyarbakır 37 derece.

* Doğu Anadolu'da bu hafta sıcaklık artıyor. Hava az bulutlu, gece hızlı soğuma var. Sıcaklık Erzurum ve Kars'ta 3 dereceye kadar iniyor. Gündüz ise Malatya 33, Erzurum 25 derece.

* Karadeniz'de sıcaklık artıyor, Samsun'dan itibaren Trabzon'a kadar hava bulutlu ve hafif yağmurlu. Rize ve Artvin'de yağmur bugün de kuvvetli yağacak. Bu akşam Bolu, Çonguldak ve Kastamonu boyunca yağmur görülebilir. Trabzon 26, Bolu 32 derece.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*