5 günlük hava durumu HARİTALI

5 günlük hava durumu <blink>HARİTALI</blink>.24607
  • Giriş : 29.09.2008 / 17:39:00
  • Güncelleme : 29.09.2008 / 17:39:06

Bayrama doğu kesimler ve karadeniz yağmurla birlikte girecek. Batıda ise hava açıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bayrama doğu kesimler ve karadeniz yağmurla birlikte girecek. Batıda ise hava açıyor, yarın ısınma yok, ama bayramın ikinci gününden itibaren sıcaklığın 4 ila 6 derece artması bekleniyor. Cumadan itibaren ise batıda yeniden yağmur olasığılı var.

İstanbul yine yağmurlu, rüzgar sert esiyor. Bayramda ise hava açmaya başlayacak.

Çarşamba günü sıcaklık 24 dereceye yükselecek. Ankara'da sağanak yağmur var, salı günü yağış kesilecek, bayramın ikinci günü hava güneşli. İzmir'de hafif yağmur görülebilir ama, bayramı güneşli ve sıcak bir hava da geçirecek. Bursa'da yağmur bu gece yarası sona erecek. Adana'yı da etkileyen yağmur, yarın kesiliyor. Bugün İstanbul 17, Ankara 16, İzmir 21, Bursa 16, Adana 27 derece.

Marmara bölgesinde İstanbul, Kocaeli, Bursa arasında yağmurlar geceye kadar devam edecek, Trakya çevresinde yağmur daha hafif. Bölgede rüzgar çok kuvvetli değil, sadece sert esiyor. Bayramın ilk günü sabahı Kocaeli ve Sakarya'da hafif yağmur olabilir, ama bölgede bulutlar dağılmaya başlayacak. Bayramın diğer günleri lodosdan dolayı sıcak bir havada geçecek. Cumartesi günü ise yeniden yağmur olasılığı var. Bugün Edirne 18, Balıkesir 17 derece

İç Anadolu bölgesinde iki gün hava soğuk, yağış bugün daha çok Ankara, Eskişehir-Konya arasında görülecek. Bayramın ilk günü Sivas yağmurlu, bölgenin diğer kentlerinde yağış kesilsede, bulutlar hemen dağılmayacak. Çarşamba günü ise hava açıyor ve ısınacak. Eskişehir 15, Kayseri 16 derece.

Ege'de yağmur var, özellikle Afyon, Kütahya, Manisa arasında daha etkili olacak. Bayramda ise ege bölgesi güneşli ve sıcak. Çarşamba günü İzmir'den Bodruma kadar sıcaklık 30 dereceye yaklaşacak. Bayramın son günü ise Lodosdan dolayı hava daha sıcak ama bulutlanabilir. Bugün Muğla 20, Kütahya 15 derece

Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu: Güneyde yağmur var, Mersin, Adana, İskenderun ve Gaziantep boyunca görülecek. Antalya'yı da kısa süreli etkileyebilir. Yarın Güneydoğu'da yağmur devam edecek, Akdeniz kıyıları ise açıyor. sonraki günlerde yağış beklenmiyor. Antalya 26, Diyarbakır 24 derece

Doğu Anadolu'da bugün ara veren yağmur, akşam yeniden başlayacak. Bayrama bölgenin özellikle batısı, Erzurum, Erzincan, Malatya çevresi yağmurla girecek. Bayramın ikinci günü ise yağışlar kesiliyor, perşembe günü sıcaklık artacak. Malatya 24, Erzurum 16 derece.

Karadeniz bölgesinde iki gün daha kuvvetli yağış var, hava soğuk. Bugün Zonguldak, Bolu, Kastamonu arasında yağmur kuvvetli. Yarın en kuvvetli yağmur, Ordu, Trabzon, Rize, Artvin boyunca bekleniyor, batıda yağmur daha zayıf olacak. Bayramın ikinci günü bu bölgede de yağışlar kesiliyor, sıcaklık yükselecek. Bugün Trabzon 20, Bolu 15 derece.

NTV


İŞTE BAYRAM BOYUNCA YURTTA HAVA TAHMİNLERİ

 

 

 

 

 

 

[BU SAYFANIN İÇERİĞİ METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN SAĞLANMAKTADIR]

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*