5 günlük hava durumu TIKLA

5 günlük hava durumu <blink>TIKLA</blink>.25521
  • Giriş : 24.09.2008 / 13:28:00

Hava sıcaklıkları hissedilir derecede azalacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yurdun batı kesimleri yarın Orta Akdeniz ve Balkanlar üzerinden gelen yağışlı havanın etkisine gireceği bildirildi.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, yurdun batı kesimleri yarın Orta Akdeniz ve Balkanlar üzerinden gelen yağışlı havanın etkisine girecek.

Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz'de yarın başlayacak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın akşam saatlerinde Marmara'nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu'nun güney ve batısı ile Bolu ve Düzce çevrelerinde görüleceği tahmin ediliyor.

Cuma günü ise Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Güneydoğu Anadolu'nun batısı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Marmara, Batı Karadeniz, Kuzey ve İç Ege ile Göller yöresinde kuvvetli olması bekleniyor.

Hafta sonunda Trakya ile Güney Ege ve Batı Akdeniz kıyıları dışında tüm yurtta yağış bekleniyor. Yağışın kuzey, iç ve doğu kesimlerde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı cuma günü iç ve batı kesimlerde, hafta sonu tüm yurtta hissedilir derecede (4-6 derece) azalacak.

Ayrıca, Cuma günü; Marmara, Batı Karadeniz, Kuzey ve İç Ege ile Göller yöresinde; hafta sonu kuzey, iç ve doğu kesimlerde beklenen kuvvetli sağanak yağışların oluşturacağı sel, ani su baskını, taşkın, heyelan, yıldırım düşmesi ve ulaşımda aksamalara karşı uyarıda bulunuldu.

BÖLGE BÖLGE HAVA DURUMU

İstanbul'da hava parçalı bulutlu, rüzgar hafif, bugün sıcaklık 1-2 derece daha arttı, ama cuma ve cumartesi günü sağanak yağış olacak. Ankara'da sıcaklık bu iki gün artacak, yağış ise cuma günü geliyor. İzmir ve Bursa yarın kuvvetli yağmurun etkisine girecek. Adana'da bugün hafif, cuma günü ise sağanak yağmur bekleniyor. İstanbul ve İzmir 24, Ankara 20, Bursa 23, Adana 29 derece. 

Marmara bölgesinde yağışlar bir günlüğüne ara verdi. hızlı düşen sıcaklık bugün biraz artsa da eylül ayı ortalama değerine fazla yaklaşamıyor. Yaklaşık 4 derece altında. Yarınsa önce bölgenin güneyi, akşamsa tamamı yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek. Haftasonu ise sağanak yağışlı ve daha serin geçecek. Edirne ve Balıkesir, 25 derece.

İç Anadolu bölgesinde yağışlar iki gün ara veriyor, özellikle yarın sıcaklık hissedilir derecede artacak. Cumadan itibarense sağanak yağış geliyor. Bugün Eskişehir 20, Niğde 20 derece.

Ege bölgesinde günlerdir yoğun olan bulutlar dağılmaya başladı. Bugün sıcaklık artıyor, ama yarın yeniden kuvvetli yağmur gelecek. Yağmur bu sefer İzmir, Manisa çevrelerinde kuvvetli yağacak. Tedbirli olunmalı. Muğla 25, Kütahya 19 derece.

Akdeniz Bölgesi'nde bugün de Hatay, Adana çevresinde hafif yağmur olabilir. Antalya çevresinde hava daha açık. Antalya 28 derece.

Güneydoğu Anadolu bölgesinde dün kuvvetli yağmurlar vardı, bugün ise bulutlar dağılıyor. Akdeniz'de ara veren yağmurlar Cuma günü yeniden gelecek. Antalya ve Diyarbakır 28 derece.

Doğu Anadolu da dünkü yağışların ardından bugün, ısınıyor. Ama haftasonu kuvvetli yağmur yeniden gelecek. Bugün Malatya 27, Erzurum 18 derece. .

Karadenizliler dikkat: Bugün de Trabzon, Rize, Artvin'de kuvvetli sağanak yağış devam edecek. Su baskını ve toprak kaymalarına karşı tedbirli olunmalı. Batısında sıcaklık bu iki gün artsa da cuma günü sağanak yağış ve serinleme bekleniyor. Trabzon 21, Bolu 19 derece.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*