5 günlük hava raporu

  • Giriş : 22.01.2007 / 00:00:00

Türkiye’de yine yağışsız ve mevsimin gerektirdiği hava koşullarına uymayan günler yaşanacak. Özellikle batı ve güney kesimlerde sıcaklık yer yer 20 dereceyi geçecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul’da sabah boğaz çevresinde pus bekleniyor. Öğleden sonra hava parçalı bulutlu. Ankara’da sis ile birlikte geceleri buzlanma ve don olayı meydana geliyor. İzmir ve Adana’da az bulutlu bir gökyüzü görülmeye devam edecek. Ancak yarın gece kuvvetli güneyli rüzgar ve yüksek nem, kısa süreli yağmura neden olabilir. Bursa’da da önümüzdeki iki gün, gece ve sabahları sis oluşumu gözlenecek. Bugün İstanbul 15, Ankara 10, İzmir 19, Bursa 16 ve Adana 17 derece.

* Marmara’da sabah saatlerinde sis görülmeye devam edecek. Ancak öğleden sonra hava parçalı bulutlu. Yarın ve Çarşamba günü sıcaklık yer yer 20 dereceye ulaşacak. Bugün ise Edirne 15, Çanakkale ve Kocaeli 17 derece.

* İç Anadolu’da önümüzdeki iki gün yağış beklenmiyor. sıcaklık artacak. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülüyor. Sürücüler ve yetkililer gerekli önlemler alınmalı. Bugün Konya 11, Eskişehir 12, Sivas 7 derece.

* Ege’de kıyılarında parçalı ve az bulutlu bir gökyüzü görülüyor. Afyon-Kütahya ve çevrelerinde ise sis meydana geliyor. Sıcaklık hafta ortasında yer yer 20 dereceyi geçecek. Bugün Denizli 17, Bodrum 19, Kütahya 15 derece.

* Akdeniz’de güneşli ve az bulutlu, Güneydoğu Anadolu’da parçalı bulutlu bir gün yaşanıyor. Diyarbakır çevresinde sis var. Sıcaklık her iki bölgede de artarken, özellikle Akdeniz Bölgesi’nde bu hafta bahar koşulları gözlenecek. Bugün Antalya 19, Diyarbakır 8 derece.

* Doğu Anadolu genelinde kar yağışı sona erdi. Gece ve sabah saatlerinde yoğun sis ve buzlanma hakim olacak. Bugün Erzurum ve Van 3, Malatya 7 derece.

* Karadeniz’de de önümüzdeki iki gün yağış beklenmiyor. Bölgenin batı ve iç kesimlerinde ise sis etkili oluyor. Bu bölgede de yükselişe geçen sıcaklık bugün Trabzon’da 12, Samsun’da 14, Bolu’da 13 derece.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious