5 günlük hava tahmini

  • Giriş : 27.12.2006 / 00:00:00

Kar yağışı bugün Karadeniz ve doğuda devam edecek

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul’da bugün kar yağışı, Anadolu yakasında hafif olarak görülüyor. Avrupa yakasında hava daha açık, bu gece buzlanmaya dikkat.

Ankara ve Bursa’da kar yağışı öğleden sonra etkisini kaybedecek, gece kuvvetli buzlanma bekleniyor.

İzmir’de hava açık ve çok soğuk, rüzgar sert esiyor. Adana parçalı bulutlu, bu iki gece don var.

Bugün İstanbul 4, Ankara 0, İzmir 7, Bursa 3, Adana 9 derece.

Marmara’nın doğusunu etkileyen kar yağışı öğleden sonra etkisini kaybedecek. Trakya ve Çanakkale çevrelerinde ise hava daha açık. Bu gece bölgede don bekleniyor. Yarın ise rüzgar lodosa dönüyor, hava açacak. Cuma günü sıcaklık 10 dereceye çıkacak. Bugün Edirne 2, Çanakkale 5, Kocaeli 3 derece.

İç Anadolu’da bugün kar yağışı hafif olarak daha çok Sivas çevrelerini etkileyecek. Hava daha da soğudu, bu iki gece kuvvetli buzlanma görülecek. Yarın hava açıyor, cuma günü sıcaklık artacak. Konya -2, Eskişehir ve Sivas -4 derece.

Ege Bölgesi’nde poyraz özellikle Kuşadası-Bodrum arasında yine kuvvetli esiyor. Bölgede bulutlar dağılıyor. Yarın rüzgar iyice hafifleyecek ve sıcaklık yeniden 10 derecenin üzerine çıkmaya başlayacak. Bugün Denizli 5, Bodrum 7, Kütahya -2 derece.

Akdeniz ve Güneydoğu’da rüzgar kuvvetli esiyor, bu nedenle hava soğuk. Bu gece Akdeniz’de kuvvetli don bekleniyor, sera üreticileri önlem almalı. Diyarbakır-Mardin ve Batman’da yoğun olarak görülen kar yağışı, öğleden sonra etkisini kaybetmeye baylayacak. İki bölgede de yarın hava açıyor, sıcaklık Antalya’da 11, Gaziantep’te 4 derece.

Kar yağışı Doğu Anadolu’yu yoğun olarak etkiliyor. Bugün bölgede fırtına beklendiğinden kar tipiye dönüşecek. En fazla kar yağışı Van-Hakkari-Şırnak arasında bekleniyor. Yarın ise hava açacak. Kuvvetli buzlanmaya dikkat. Bugün Erzurum -8, Malatya -1, Van 0 derece.

Karadeniz’de kar yağışı, kuvvetli karayel ile birlikte devam ediyor. Yarın Bolu-Zonguldak arasında etkisini kaybetmeye başlayacak kar yağışının ardından, kuvvetli buzlanma ve don görülecek. Kar bu bölgeyi bölgeyi cuma günü terk edecek. Bugün Trabzon 4, Samsun 3, Bolu -1 derece.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious