5 kişinin katiline 5 kez müebbet cezası

5 kişinin katiline 5 kez müebbet cezası.11036
  • Giriş : 06.05.2009 / 20:17:00

Trabzon'un Çaykara ilçesinde, 2'si çocuk 5 kişiyi kalaşnikof tüfekle öldürdüğü iddiasıyla yargılanan sanık, 5 kez ağırlaştırılmış müebbet hapisi cezasına mahkum oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Trabzon 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, 2007 yılında, kayınpederi, baldızı, 12 yaşlarındaki ikiz kayınbiraderleri ile bir çobanı kalaşnikof tüfekle öldürdüğü iddiasıyla yargılanan tutuklu sanık Eyüp Terzi getirildi. Davanın tutuksuz sanıkları Selahattin Gencay ile Mustafa Terzioğlu ise duruşmaya katılmadı.

Mahkemede son sözleri sorulan sanık Terzi, kendisine komplo kurulduğunu, hakkındaki iddiaların asılsız olduğunu öne sürerek, beraatini talep etti.

Kararını açıklayan Mahkeme Heyeti, Terzi hakkında, ''kasten 5 kişiyi öldürmekten'' 5 kez ağırlaştırılmış, ''silahlı yağma'' suçundan 15 yıl ve ''vahim nitelikli silah bulundurmak'' suçundan da 8 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Mahkeme ayrıca, davanın tutuksuz sanığı Mustafa Terzioğlu'nu, ''yardım ve yataklık'' suçundan 6 yıl hapis cezasına çarptırdı. Diğer tutuksuz anık Selahattin Gencay ise beraat etti.

-OLAYIN GEÇMİŞİ-

İstanbul'da çete üyesi olduğu iddiasıyla 1999 yılında yargılanarak hapis cezasına çarptırılan ve Eskişehir Cezaevine konulan Eyüp Terzi, daha sonra Şartlı Salıverilme Yasası'ndan faydalanarak tahliye olmuştu.

Tahliye olmasının ardından Trabzon'un Çaykara ilçesine dönen Terzi, 11 Ağustos 2007 tarihinde, husumet duyduğu kayınpederi Muzaffer Gargar, kızı Esma ve ikiz oğulları 12 yaşındaki Murat ve Metin Gargar'ı evlerinde, kaçarken kendisini gören çoban Ali Güven'i de yolda kalaşnikof tüfekle öldürmüştü.

Terzi, olaydan bir gün sonra, Çaykara-Dernekpazarı kara yolunda bir aracı silah zoruyla gasbedip kaçmıştı. Terzi'nin kaçmasına yardımcı oldukları gerekçesiyle gözaltına alınan dayısı Selahattin Gencay ile Murat Terzioğlu, tutuklanmıştı. Terzioğlu ile Gencay, daha sonra tahliye edilmişti.

Polis tarafından aranan Eyüp Terzi, İstanbul Fatih Cibali'de, 5 Mayıs 2008'de, otopark işleten Aşkın Akhan'ı (34) silahla öldürdüğü, otopark görevlisi Cafer Bölükbaşı'nı (42) da yaraladığı gerekçesiyle yakalanıp tutuklanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*