5 köye 100 holstein inek verildi

  • Giriş : 22.08.2006 / 00:00:00

İslahiye Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği'nce ilçedeki 5 köyde toplam 100 adet holstein cinsi inek dağıtıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Avrupa Birliği Süt Sığırcılığı Projesiyle İnek Dağıtım törenine İslahiye Kaymakamı ve Birlik Başkanı Bekir Yılmaz, Gaziantep Milletvekili Mahmut Durdu, Birlik Encümenleri ve köylüler katıldı.

Bedeli 244 bin 600 Euro olan proje kapsamında kurulan komisyonca seçilen her inek sahibine 2 ton yem, 1 yıllık sigorta ve l yıllık veteriner kontrolü ile hayvan barınak tadilatı için para ödenecek. Eğitimlerini tamamlayan köylülere yapılan törende sertifikaları Çerçili köyündeki inek dağıtımında verildi.

Proje katılımcıları vatandaşlara 4 yıl süreyle faizsiz ödeyecekleri 2 bin 350 YTL'ye mal olan ikişer inek verildi. Toplam 50 kişiye 100 hayvan verilecek. İslahiye İlçesinde Çerçili, Türkbahçe, Kozdere, Zincirli ve Elbistanhöyüğü köylerindeki dar gelirli yararlanıcıları sevindirirken Çerçili Köyündeki Hasan Polat (32) adlı yararlanıcı şunları söyledi: "Aldığımız inekler sayesinde aile bütçemize katkı sağlayacağız. Proje sayesinde inek sahibi olduk. Aldığımız inekler son derece kaliteli. Emeği geçen kaymakamımız ve ekibine teşekkür ederim."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious