5 kulüp Cizre'de yıldız peşinde

5 kulüp Cizre'de yıldız peşinde.17964
  • Giriş : 30.06.2009 / 20:18:00
  • Güncelleme : 30.06.2009 / 20:38:24

Güneydoğulu gençler, 5 Süper Lig takımının organize ettiği futbolcu seçmeleri için Şırnak'ın Cizre ilçesinde biraraya geldiler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türkcell Süper Lig'de mücadele eden Beşiktaş, Antalyaspor, Ankaragücü, Gençlerbirliği ve Sivasspor kulüplerinin organize ettiği futbolcu seçmeleri, Cizre'de başladı.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi futbolcu tarama sorumlusu Vedat Çağlar, yaptığı açıklamada, elemelerde türlü illerden gelen toplam 200 sporcu olduğunu söyledi.

Diyarbakır, Mardin, Kızıltepe, Siirt, Van, Hakkari, Yüksekova, Batman, Muş ve Cizre'den belirledikleri gençleri burada topladıklarını belirten Çağlar, ''Bu organizasyon için birçok il ve ilçelerdeki yetkili yerlere başvurmamıza rağmen gerekli desteği bulamadık. Ancak Cizre Kaymakamı Cihan Demirhan, bu konuda bu gençlerimize sahip çıktı. Organizasyon boyunca yemek ve yatma için bütün masraflarını karşılayıp bu gençlerin burada biraraya gelmesini sağladı. Güneydoğu'da çok yetenekli gençlerimiz var. Büyük kulüplerimiz Avrupa'dan futbolcu almak için trilyonlar harcarlarken, burada Güneydoğu'da Avrupa liglerinde oynayabilecek kapasitede gençler bulunuyor'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*