5 kuvvacı daha gözaltında

  • Giriş : 21.07.2007 / 13:44:00

Ümraniye'de bir gecekonduda ele geçirilen patlayıcılara ilişkin soruşturma kapsamında 3 ilde gözaltına alınarak İstanbul'a getirilen 5 kişi, adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çakmak Mahallesi Güngör Sokak'taki bir gecekonduda ele geçirilen 27 el bombası, TNT kalıpları ile fünyelerle ilgili soruşturma kapsamında 3 ilde düzenlenen operasyonla gözaltına alınıp İstanbul'a getirilen 5 şüphelinin, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğündeki işlemleri tamamlandı.

Kuvvai Milliye (Kuvvacılar) Derneği Genel Başkanı B.Ö'nün de aralarında bulunduğu şüpheliler, polislerce iki ayrı grup halinde şubeden çıkartılarak Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine gönderildi. Soruşturma çerçevesinde daha önceden adliyeye çıkartılan emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin, emekli astsubay Oktay Yıldırım, el bombalarının ele geçirildiği evin sahibi Mehmet Demirtaş ve Mahmut Ö. ile bu kişilerle bağlantısı olduğu iddiasıyla yakalanan emekli binbaşı F.E'nin de aralarında bulunduğu bazı kişiler tutuklanmıştı.

Bu kapsamda tutuklanan Ali Yiğit ise avukatının talebini değerlendiren İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesince tahliye edilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious