5 milyon fidan toprakla buluşuyor

  • Giriş : 27.10.2006 / 00:00:00

Yozgat İl Çevre ve Orman Müdürlüğü 5 milyon fidanı toprakla buluşturacak. Orman bakımından fakir olan Yozgat'ta başlatılan fidan kampanyası kapsamında ilk etapta 5 milyon fidan dikilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İl Çevre ve Orman Müdürü Ali Şimşek, değişik türlerdeki 5 milyon fidanın önümüzdeki günlerde dikileceğini belirtti. İnsan sağılığı için ormanların vazgeçilmez olduğunu söyleyen Şimşek, "Akciğerlerimizin dostu ormanlarımızın sayısını her geçen gün artırmamız gerekiyor. Müdürlük olarak bu yıl ilk etapta beş milyon fidanı toprakla buluşturacağız. Tüm Yozgatlı hemşehrilerimizin kampanyamıza destek vermesini istiyoruz. Her vatandaşımıza bir fidan vereceğiz" dedi.

Gelecek nesillere daha yeşil bir Yozgat, daha yeşil bir Türkiye bırakmak için herkesin gayret göstermesi gerektiğine dikkat çeken Şimşek konuşmasını şöyle tamamladı:

"Her yıl yangınlarla yada bilinçsizce yapılan kesimlerle ormanlarımız yok oluyor. Özellikle orman bakımından ülkemizin fakir illerinden biri olan Yozgat'ta yapacağımız dikimlerle ormanlık alanların sayısını artırmayı hedefliyoruz. Bizden sonra gelen nesillere daha güzel ve daha yeşil bir Yozgat bırakmak için hepimiz seferberlik ilan etmeliyiz."

Dikilen fidanların korunmasında herkese büyük görevlerin düştüğünü dile getiren İl Müdürü Ormanların sağlıktan, erozyona kadar bir çok faydasının bulunduğunu ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious