5 milyon konut doğalgazlı

  • Giriş : 06.09.2006 / 00:00:00

Kentgaz Yönetim Kurulu Başkanı Gültekin Çınar, Türkiye'de 5 milyon konutta doğalgaz kullanıldığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Denizli Ticaret Borsası (DTB) salonunda platform sözcüsü İbrahim Tefenlili başkanlığında yapılan toplantıda, genel hatları ile doğalgazın dünya üzerindeki kullanım oranı ve firmanın Denizli'deki hedefler anlatıldı.

Doğalgazın Denizli için önemli olduğunu söyleyen Tefenlili, firmayı başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti ve en kısa zamanda doğalgazın tüm şehirde kullanılmasını temennisinde bulundu. Slayt gösterisi eşliğinde sunumunu yapan Kentgaz Yönetim Kurulu Başkanı Çınar, vatandaşlara gönül rahatlığı ile doğalgaza geçilebileceğini, hedeflerinin 50 bin konut olduğunu söyledi. Doğalgazın 21. yüzyılın enerjisi olduğuna dikkat çeken Çınar, "Doğalgaz diğer yakıtlara oranla daha güvenirli, daha ekonomik, konforlu ve avantajlıdır. Türkiye'de şu an 5 milyon konutta doğalgaz kullanılıyor" dedi.

Projenin amacına ulaşması için üstü kapalı olarak destek beklediklerini açıklayan Çınar, "Bu çok büyük bir kentsel dönüşüm projesi olduğu için sadece firmanın çalışması yeterli olmuyor. Bunun yanında yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar bizlere yardımcı olmalı. Bizim tellerle çevirebileceğimiz bir şantiye alanı yok. Denizli'nin her yeri bizim için bir şantiye görünümü aldı" şeklinde konuştu.

Eylül ve ekim itibariyle çalışmaların belirlenen program dahilinde sürdüğünü ve herhangi bir gecikmenin söz konusu olmadığını bildiren Çınar, "Eylül ayı sonu yada Ekim ayı başı itibari ile Denizli'nin bir bölümüne gaz vereceğiz. Bu yıl içinde de abone olan tüm konutlara doğalgazı ulaştırmış olacağız. Döşenen çelik hatlar Denizli'nin 30 yıllık ihtiyacını karşılayacak niteliktedir. 50 bin konutluk yatırım yapıldı" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious