5 yaşında 80 kiloluk pitonla gösteri yaptı

  • Giriş : 12.02.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin ilk uluslararası sirki 'Avrasya', Marmaris'te 3 gün içerisinde 8 gösteri sundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Marmaris Belediyesi'nin daveti üzerine ilçeye gelen sirk ekibi, çadıra gelen binlerce Marmarisliye unutamayacakları anlar yaşattı.
Kamyonları, karavanları ve farklı milletlerden 35 kişilik kadrosu ile gezici bir aile sirki olan Avrasya Sirki'nde palyaço, akrobasi ve denge gösterileri, lastik kızlar, yüksek hava gösterileri ve daha birçok eğlenceli gösteri yer aldı.

Finalde ise, sirkin kurucusu Servet Yalçın'ın eşi Aylin Yalçın ile 5 yaşındaki çocukları Doğa'nın dev yılanlarla yaptıkları gösteriyi seyredenlerin ise ağızları adeta açık kaldı. Aylin Yalçın'ın biri 80 kilogram ağırlığındaki piton ile bir boğa yılanı ile yaptığı gösteriye sonradan Doğa da katıldı. Doğa, gösteri yaparken oynadığı yılanlara birer de öpücük kondurdu.

Doğa, sahnede pitonlarla gösteri yaparken, izleyiciler arasında yer alan çocuklardan bazılarının korktuğu, bazılarının ise yılanlara dokunmak istediği gözlendi.

Doğa'nın, 2 yaşından bu yana yılanlar ile gösteri yaptığını belirten anne Aylin Yalçın, "Doğanın hayvanlara ve özellikle yılanlara karşı büyük ilgisi var. Onun yılanlarla gösterisi ilk başlarda bizi de şaşırtmıştı" dedi.

Minik Doğa ise "Yılanları çok seviyorum. Onlardan hiç korkmuyorum. İleride iyi bir sirk sanatçısı olmak istiyorum" diye konuştu.

Bu arada cam kırıkları ve çivi üzerinde yürüyen Ukraynalı çiftin, keskin kılıçlar üzerine yatmaları, karınlarına 2 metre yükseklikten bıçak atmaları gibi tehlikeli gösterileri de en çok ilgi çeken bir diğer gösteri oldu.

5 yıllık sirkleri hakkında basın mensuplarına bilgi veren Servet Yalçın, kendilerine gösterilen ilgiden dolayı Marmaris Belediyesi'ne ve Belediye Başkanı Ali Acar'a teşekkür etti. Geçen sene Armutalan'da çadır kurduklarını hatırlatan Yalçın, ileride Marmaris'e gelip gösteri yapacaklarını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious