5 yaşındaki çocuğa cinsel taciz iddiası

  • Giriş : 20.02.2007 / 00:00:00

Evlilik dışı ilişki yaşadığı şahsın çocuğuna cinsel taciz yaptığı iddia edilen Ukrayna uyrukulu S.K.'nin yargılandığı davanın ilk duruşması İstanbul Adliyesi'nde görüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Davalı tarafın isteği ile kapalı oturum olarak gerçekleştirilen duruşma sonrasında, cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen S.K., basın mensuplarına yakalanmamak için arka kapıdan kaçtı. Şikayetçi anne Filiz E., S.K'nın iç çamaşırı ile çekilmiş fotograflarını basın mensuplarına dağıttı.
Evlilik dışı ilişki yaşadığı M.H.E.'nin 5,5 yaşındaki çocuğu C.E.'ye cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla, anne Filiz E. tarafından mahkemeye verilen Ukrayna asıllı S.K.'nın yargılandığı davanın ilk duruşması İstanbul Adliyesi 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmaya davacı anne Filiz E., cinsel tacize uğradığı iddia edilen 5,5 yaşındaki C.E, davalı S.K. ve tacize uğradığı iddia edilen C.E. için duruşmaya çağrılan psikologun yanısıra taraf avukatları katıldı. Duruşma, davalı avukatlarının isteği ile Türk Ceza Kanunu'nun 182/2 maddesi gereğince kapalı oturum olarak gerçekleştirildi. Davalı S.K.'nın ise adliyeye koruması ile gelmesi dikkat çekti.

Duruşma sonunda anne Filiz E. basın mensuplarına açıklama yapmayarak adliyeyi terk etti. Anne Filiz E. kucağına aldığı çocuğu ile yürüyerek adliyeyi terk etti. Cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla yargılanan S.K. ise uzun süre adliye binasını terk etmedi. S.K. daha sonra polis tarafından adliyenin arka kapısından kaçırıldı.

Bu arada, 5,5 yaşındaki C.E.'ye cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen S.K.'nin iç çamaşırla çekilmiş fotografları, şikayetçi anne Filiz E. tarafından basın mensuplarına dağıtıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious