5 yaşındaki çocuk 60 saat ormanda yalnız kaldı

5 yaşındaki çocuk 60 saat ormanda yalnız kaldı.12657
  • Giriş : 10.04.2008 / 08:15:00
  • Güncelleme : 11.04.2008 / 13:37:10

Amasya'daki ormanlık alanda kaybolan 5 yaşındaki çocuk, 60 saat sonra bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

AMASYA'nın Taşova İlçesi'nde 5 yaşındaki Murat Serçe, ormanlık alanda babası Süleyman Serçe (51) hayvan otlatırken kayboldu. Tüm aramalara rağmen ulaşılamayan Serçe, 60 saat sonra çobanlar tarafından bulunup jandarmaya teslim edildi.

Olay Taşova İlçesi Karlık Köyü'nde meydana geldi. Serçe ailesinin 7 çocuğundan en küçüğü Murat, çobanlık yapan babası Süleyman Serçe ile birlikte, geçen Pazartesi günü sabah saatlerinde Kızılcalan ormanlık alanına hayvan otlatmaya gitti. Ancak babasının dalgınlığı ile ortadan kaybolan Murat, tüm aramalara rağmen bulunamadı. Ailenin jandarmaya haber vermesi üzerine bölgede arama çalışması yapan ekipler de sonuç alamadı. Sis ve yağmurun da bastırması ile gün boyu süren aramalarda çocukları bulunamayan aile büyük üzüntü yaşadı. Köylülerin de arama çalışmalarına katılmasıyla umudunu kaybetmeyen Ayşe ve Süleyman Serçe çiftinin yüzü 60 saat sonra güldü. Murat Serçe, dün akşam saatlerinde kaybolduğu yerden 30 kilometre uzaklıktaki Arpaderesi Yaylası'nda çobanlar tarafından bitkin halde bulunup, jandarmaya teslim edildi.

AÇ-SUSUZ, TEK BAŞINA 60 SAAT

Günlerdir aç- susuz kalan çocuk, hemen Amasya Ruhi Tingiz Çocuk Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Anne ve baba çocuklarına sarılarak büyük bir sevinç yaşadı. Sekizinci çocuğuna hamile olan 43 yaşındaki anne Ayşe Serçe, "Oğlum köyde büyüdü. Babasıyla hayvanlara bakıyordu. 7 Nisan pazartesi günü sabah saatlerinde kayboldu. Herkes onu arıyordu. Biz onun yaşamından ümit kestiğimiz bir zamanda jandarma kapımızı çaldı. Çobanlar oğlumu bulup, jandarmaya teslim etmişler. Nasıl günlerce yaşadı bilmiyorum" dedi.

Çok az konuşan ve mucize eseri hayatta kalan minik Murat da,"Çok korktum, hiç birşey yemedim. Ağaçların altında yattım" diyebildi. 14 yaşındaki ablası Ayla Serçe de kardeşine sarılarak sevinç gözyaşı döktü. Doktorlar Murat Serçe'nin sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious