5 yaşındaki çocuk çukura düştü

5 yaşındaki çocuk çukura düştü.11010
  • Giriş : 05.05.2008 / 18:27:00

Kastamonu Kalesi yakınlarında sokakta oynayan 5 yaşındaki kız çocuğu, aniden toprağın göçmesi sonucu düştüğü çukurdan itfaiye ve sağlık görevlileri tarafından çıkarıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Edinilen bilgiye göre, Hisarardı Mahallesi Kale Yolu Sokak'ta oyun oynayan 5 yaşındaki Yıldız Kurt, aniden toprağın göçmesi sonucu çukura düştü.

Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık görevlisi, Yıldız Kurt'u düştüğü çukurdan kurtararak ambulansla Dr. Münif İslamoğlu Devlet Hastanesine kaldırdı. Kurt'un sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Bu arada, çökme sonucu oluşan çukur için Kültür ve Turizm Müdürlüğüne bağlı Arkeoloji Müzesinde görevli arkeologlar olay yerine gelerek inceleme yaptı.

Kastamonu Kalesi'ne ait bir dehliz olduğu tahmin edilen çukurda, Kastamonu Emniyet Müdürlüğü ekipleri de ''kaçak kazı'' ihtimaline yönelik çalışma yaptı.

Çukur içinde bir tünel olduğunu ve yaklaşık 2-3 metre sonra kaya parçası ile kapandığını tespit eden arkeologlar, çukurun kaçak kazı veya dehliz olup olmadığını belirlemek için çalışmalarını sürdürüyor.

Yetkililer, yağmur nedeniyle toprağın yumuşaması sonucu göçüğün meydana geldiğini ifade ederek, çukur içinde bazı kemik ve küp parçalarına rastlandığını bildirdiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious