5 yaşındaki çocuk gözaltına alınırsa!

5 yaşındaki çocuk gözaltına alınırsa!.14148
  • Giriş : 06.06.2009 / 18:30:00
  • Güncelleme : 06.06.2009 / 17:57:15

Başakşehir'de iki çocuk kavga etti. Çocuklardan birinin babası hakim çıkıncı işin rengi değişti...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başakşehir'de küçük yaştaki iki çocuğun kavgası karakolda noktalandı. Çocuklardan bir tanesinin babası hakim çıkınca, diğer çocuk ve annesi, hakimin emri ile polis merkezine götürülerek ifade için saatlerce burada bekletildi.

Annesi ile karakola getirilen minik Hümeyra'nın korkusu yüzüne yansıdı. Üzücü olaya şahit olan Başakşehirliler, yaşananlara tepki gösterdi.

Olay Başakşehir 2. Etap'ta meydana geldi. Siteye ait parkta oynayan 2 çocuk kısa süreli kavga etti. Kavga eden çocuklardan Hümeyra Erol (5)'un annesi Ayten Erol, çocukların yanına gelerek ayırmak istedi. Minik Hümeyra ile kavga eden diğer çocuğun hakim olan babası E.D. balkon camından devreye girince Hümeyra ve annesinin başına gelmeyen kalmadı.

Küçükçekmece Adliyesi'nde görevli olduğu öğrenilen Hakim E.D., çocuğunun kavga ettiğini görünce bulunduğu dairenin penceresinden, lojmanların kapısında bekleyen görevli polis memuruna seslenerek, minik Hümeyra ve annesini gözaltına almasını emretti. Polis memuru da emri yerine getirerek minik Hümeyra ile annesini beklediği kulübenin içine aldı.
Nöbetçi polis, durumu karakola bildirdi. Karakoldan ekip gelinceye kadar bırakılmayan anne ile çocuğu, yaklaşık 1 saatlik gözetimin ardından 2 ekip aracıyla Başakşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Ekip aracına binmek istemeyen minik Hümeyra, buna rağmen annesi ile birlikte polis merkezine götürüldü. İfade vermeleri içen saatlerce karakolda bekletilen anne ile çocuğu, yaklaşık 4 saat sonra serbest bırakıldı.

Olayı duyduktan sonra karakola gelen minik Hümeyra'nın babası Cuma Erol, "Lojmanlarda oturan hakimin çocuğu benim çocuğu dövmüş. Çocuk ile annesini oradaki nöbetçi kulübesine almış polisler. Daha sonra karakola getirmişler. Hakim de eşini göndermiş karakola. Sarhoşmuş diyorlar. Çocuk ile annesi saatlerdir ifade vermeyi bekliyor. Çocuğumun psikolojisi bozuldu." şeklinde konuştu.

Miniklerin basit bir kavgasından dolayı saatlerdir karakolda olduklarını ifade eden Ayten Erol ise, "Çocuklar tartışmışlar. Diğer çocuğun babası pencereden polislere seslenerek, 'tutuklayın bunları' dedi. Bizi nöbetçi kulübesine aldılar. 1 saat beklettiler. Polis araçları geldi. Çocukla birlikte karakola getirdiler. Diğer çocuğun babası, hakaretler ediyor, küfürler ediyordu." şeklinde konuştu.

Yaklaşık 4 saatlik ifadenin ardından çocuk ile annesi serbest bırakıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*