5 yılda 250 milyon yolcuya ulaşmak içten bile değil

  • Giriş : 14.05.2006 / 00:00:00

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, önümüzdeki 5 yıl içinde yurdışı ve yurtiçi yolcu trafiğini 250 milyona çakarmayı hedeflediklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Açılışa; THY Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin, THY Genel Müdürü Temel Kotil, TAV CEO'su Sani Şener, Profesör Ahmet Mete Işıkara, işadamı Oğuz Satıcı ve çok sayıda davetli katıldı. Açılış kurdelasını kestikten sonra Dolmabahçe Sarayı örnek alınarak yapılan CIP Salonu'nu gezen Yıldırım, eşi ile birlikte internete bağlanmaya çalıştı.

Bakan Binali Yıldırım, konuşmasında 2003'te 8 milyon olan iç hat taşımacığının bugün 20 milyonlara ulaştığını hatırlatarak, hava meydanına uygun uçak anlaşıyı ile verimli neticeler aldıklarını kaydetti.

Sektördeki işletmeciler ile kamu yetkililerinin bir aile ortamı içinde sorunlarını çözdüklerine işaret eden Yıldırım, "İşin zor olan tarafını geçtik. Herkese hayal gibi gelen projemizi hayata geçirdik. AB sürecinde önümüzdeki 5 yılda içinde bu ülkede 250 milyon yolcuya ulaşmak işten bile değil" dedi.

Yıldırım, hizmet sektöründe rekabet ortaya konduğunda kalitede de yarış başladığını belirterek, "Önüne bunu koydum yiyeceksin demenin vakti"nin geçtiğini, hizmet sevdalısı, sabır ve kararlılık olmadan bu işin yapılamayacağını vurguladı. "CIP alanlarını ne kadar genişletirsek VIP'ten gelip geçmeleri de düzene sokmuş oluruz" diyen Bakan Yıldırım, emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

THY Genel Müdürü Temel Kotil de, THY'nin hizmetteki kalitesini her geçen gün yükselltiğine değinerek, 2003 yılında başlatılan çalışmalarla dünyadaki networklarını genişlettiklerini ve 600 bin kilometreye ulaştıklarını söyledi.

TAV CEO'su Sani Şener de, dünyada örneği olmayan böylesi güzel bir salonu açmaktan gurur duyduklarını söyledi. Şener, "Havalimanını yaparken uyguladığımız yap-işlet-devret'in küçük bir modelini THY ile birlikte burada uyguladık. 5 yıllık bir süre için TAV burasını yaptı ve işletecek. 5 yıl sonra aynen devam edecekse kiralama yoluyla devam eder" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious