5 yıldır çocukları ev hapsinde

  • Giriş : 28.10.2006 / 00:00:00

Çocuklarını hapseden baba, eşini de döverek kaçmasına neden olmuş.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Elazığ'da 5 yıldır çöp evde akli dengesi bozuk iki çocuğuna çocuk istismarı ve kötü muamele suçundan adli mercilere çıkarılan Alparslan Tuna hakkında adli kontrol kararı verilmişti. Serbest bırakılan Tuna'nın Valiliğin emri ile yeniden gözaltına alındığı öğrenildi. Alparslan Tuna'nın Elazığ Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne yatırılacağı belirtildi.
Komşularından alınan bilgiye göre, 17 yıldır aynı şekilde rahatsız olan Tuna'nın hanımını da aynı şekilde döverek evden kaçmasına sebep olduğu öğrenildi. Komşuları defalarca şikayet etmelerine rağmen savcılıktan gerekli belgelerin alınması gerektiği şeklinde geçiştirildiğini belirtti. Evin tamamen çöplerle doldurulmasından dolayı apartmanı da koku sardığını belirten komşuları yaşanan olaydan dolayı kendilerine de misafir gelmez olduğunu söyledi. Alparslan Tana'nın çocuklarını devamlı dövdüğünü belirten komşuları, sesten dolayı her zaman rahatsız olduklarını anlatıyor.
Tuna'nın kendisinin oto lastikçisi olduğunu anlatan komşuları, çocukların ise gıdasızlıktan çok zor durumda olduğunu söyledi. Çocuklara sadece amcalarının haftada bir yiyecek getirdiğini anlatan komşuları içeriyi imsenin görmemesi için Alparslan Tuna'nın biri varken kapıyı açmadığını belirtiyor.
Eve kokudan girilmezken, her taraf çöpten dolayı geçilmez bir hal almış durumda.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious