5 yıldır kaçaktı, Londra'da ortaya çıktı!

5 yıldır kaçaktı, Londra'da ortaya çıktı!.9085
  • Giriş : 05.07.2009 / 21:45:00

İstanbul'da 5 yıl önce kız yüzünden çıkan kavgada 19 yaşındaki Burak Şengöçen’i öldürdüğü iddiasıyla 30 yıl hapsi istenen ve aranan Serhat Aslan, Londra’da, Show TV Haber Özel kameralarına yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kız yüzünden 5 yıl önce çıkan kavgada 19 yaşındaki Burak Şengöçen'i öldürmekten 30 yıl hapis istemiyle aranan Serhat Aslan Londra'da ortaya çıktı. Hiçbir iş yapmayan ama 1000 pound'luk evde oturan Aslan, bir Türk kızıyla nişanlandı. Anne ve babası da sık sık ziyaretine gidiyor.

İstanbul Yeşilköy'de 5 yıl önce kız yüzünden çıkan kavgada 19 yaşındaki Burak Şengöçen'i öldürdüğü iddiasıyla 30 yıl hapsi istenen ve aranan Serhat Aslan, Londra'da, Show TV Haber Özel kameralarına yakalandı. İddiaya göre 1000 pound (yaklaşık 2500 TL) kirayla oturduğu evin önünde nişanlısıyla görüntülenen Serhat Aslan'ı anne ve babası sık sık ziyaret ediyor. Haber Özel'in ulaştığı bilgilere göre hiçbir iş yapmayan Aslan 3 yıldır Londra'da yaşıyor. Geçen yılbaşında bir Türk kızıyla nişanlandı. Haftanın belli günlerinde nişanlısıyla buluşuyor.

Arabası son model

Son model kırmızı bir spor arabayla geziyor. Annesi Güner Aslan her ay Londra'ya gelip oğluyla görüşüyor. Hatta Güner Hanım oğlu için yaptığı kuru fasulye yemeğini komşulara da ikram ediyor. Baba Fikret Aslan en son yılbaşında oğlunun yanına uğradı. Görüntüleri sanığın babasından farklı bir stüdyoda izleyen Burak Şengöçen'in babası Murat Şengöçen'in ağzından "Aman Allahım... Allah'a çok şükür" sözleri döküldü. Aslan'la ilgili haber ve görüntüler bugün 12.30'da ayrıntılı olarak Haber Özel'de yer alacak.

İstek Vakfı Bilge Kağan Lisesi mezunu Burak Şengöçen, 25 Eylül 2004 tarihinde sevgilisi Nurdan Türkbay'la Hubble Bubble Cafe'ye gitmişti. Şengöçen, burada Nurdan Türkbay'ın eski sevgilisi Fatih Yavuz ve arkadaşlarıyla karşılaşmış, gençlerin tartışması kısa sürede kavgaya dönüşmüştü. İddiaya göre Serhat Aslan'ın elindeki bıçak Burak Şengöçen'in karnına saplanmıştı. Şengöçen ölmüş, Serhat Aslan kaçmıştı. Bakırköy 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi, kavgaya karışan Aslan'ın arkadaşları Fatih Yavuz ve Ferhat Güney'i 9'ar yıl hapse çarptırmıştı. Şengöçen'in dosyası ayrılmıştı.Yaşadığı evi buldu

İhbar üzerine Serhat Aslan'ın peşine düşen Haber Özel Genel Yönetmeni Ertan Turhan, Londra'da iz sürdü. Turhan, Aslan'ın yaşadığı evi buldu, komşularıyla konuştu. Ertan Turhan, Aslan'ı görüntüleyebilmek için birçok araç değiştirdi, 36 saat boyunca evin çevresinde bekledi.

Vicdan azabı çekiyorum

Daha önce Haber Özel'e konuşan, aynı zamanda oğlunun avukatı olan baba Fikret Aslan, "Oğlumun nerede olduğunu bilmiyorum" demişti. Haber Özel'in çektiği görüntüleri stüdyoda izleyince şok geçiren baba Aslan, "Evet, bu oğlum" demek zorunda kaldı. Görüntüler karşısında sarsılan avukat baba Fikret Aslan, "Şimdi oğlunuzu arayacak mısınız?" sorusunu şu yanıtı verdi: "Aramayacağım, ben oğluma kırgınım. Böyle arkadaşlarla arkadaşlık yapmamalıydı. Arkalarından adam gönderiyordum, şoförlerimize takip ettiriyordum. 'Bu çocuğa dikkat edin, bir yanlış yapmasın' diye. Biz bu babalığı da yaptık. Ama insanları nasıl kontrol edebiliriz. Allah düşmanımın başına getirmesin. Hangi baba ister oğlunun ölmesini, hangi baba ister oğlunun başına böyle bir olay gelmesini. Oğlum hukuk fakültesi 2'nci sınıfta okuyordu, 2-3 dil bilir. Benim yanımda avukat olması gerekirken, şimdi nerelerde! Ben her gün vicdan azabı çekiyorum. Hem karşı taraf için hem kendim için."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*