5 yıldızlı 'Agaya Beleş'

5 yıldızlı 'Agaya Beleş'.14560
  • Giriş : 05.08.2006 / 00:00:00

Gaziantep'te, 5 yıldızlı tuvalet açıldı.Lüks tuvaletin ismi 'Agaya Beleş' olarak belirlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gaziantep'te, açılan ve tabelasında 5 yıldız bulunan tuvalet görenlerin hayrete düşürüyor. Kent merkezinde İstasyon Caddesi üzerinde 50 yıldan bu yana Özkanarya Gazinosu olarak çalıştırılan mekan kapatılınca 5 yıldızlı tuvalet olaraka inşa edilmiş.

İsmi, 'Agaya Beleş' olarak belirlenen tuvaletin işletme müdürü Sinan Özcan, Gaziantep gibi metropol kentte lüks tuvaletin eksikliğini hissetikleri için böyle birşeyi düşüklerini ifade eden Özcan, "Gaziantep'in bu eksikliğini gidermek için tam teşekküllü bir tuvalet yaptık. 5 yıldızlı tuvaletin içerisinde, emanet bölümü, duş alma yeri, bekleme salonu ve çamaşırhane bulunuyor. Yerler mermer ve granitle döşenerek Gaziantep'e yakışır bir hale getirildi." dedi.

İşletmenin adını Kemal Sunal'ın rol aldığı 'Kibar Feyzo' filminde yapılan ve büyük ilgi gören espriden hareketle "Agaya Beleş" koyduklarını anlatan Özcan, "Biz bir ihtiyaca cevap vermek için böyle bir şey yaptık. Tanıtıma katkı sağlaması ve ilgi görmesi için de 'Agaya Beleş' ismini koyduk. Yaklaşık 100 bin YTL'ye mal oldu. Şu andaki ilgiden çok memnunuz." şeklinde konuştu.

Tabelasında 5 yıldız bulunan tuvalete giriş ücreti ise 50 Yeni Kuruş olarak belirlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious