5 yıllık eğitim planı çalışmalarına başlandı

  • Giriş : 20.09.2006 / 00:00:00

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), "Eğitimin Gelecek 5 Yılının Planlanması" çalışmalarını İzmir’den başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

5018 sayılı kanun çerçevesinde bütün kurumların stratejik planlarının hazırlanması çalışmaları kapsamında Bakanlık, merkez teşkilatından her birimden bir yetkilisini görevlendirerek İzmir’e gönderdi.

İzmir’de düzenlenen seminerin açılışını Bakanlık Strateji Geliştirme Başkanı Nurettin Konaklı yaptı. 5 günlük seminere katılan görevliler, Karşıyaka Öğretmenevi’nde çalışmalarını tamamladı.

Sorumlu Daire Başkanı Ercan Türk, stratejik planla birlikte yepyeni bir yönetim tarzının ortaya çıkacağını, önümüzdeki süreçlerin projeli gelişim metoduna dayalı olacağını belirtti.

Türk, "Bu çalışmalar esnasında bütün veriler güncellenecek, bu veriler üzerine şekillenecek olan stratejik planın uygulanabilirlik oranı da yüksek olacaktır. Daha önceki planlamaların tersine bu plan tepeden değil alandan şekillenmektedir." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan’ı stratejik plan çalışmalarından dolayı tebrik eden Türk; "İzmir bütün illerimizden daha çok gelişme kaydetmiş, stratejik plan taslağını hazırlamış olmasından dolayı bizleri sevindirdi" diye konuştu.

İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Şubesinden Sorumlu Müdür Yardımcısı Şahan Çoker ise İzmir’de çalışmaların 2 yıl önceden başladığını gerekli alt yapı ve personel eğitiminin tamamlandığını, ilin birçok çalışmada olduğu gibi bu çalışmalarda da öncülük etme heyecanını taşıdığını söyledi.

Bakanlık birimlerinden gelen uzmanlar, çalışmanın son gününde Milli Eğitim Müdürü Aydoğan’ın misafiri olarak Bergama vapuruyla düzenlenen yemekli körfez turuna çıkarak yorgunluk attı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious