5. sınıf öğrencisinden Efendimize duygu yüklü mektup

5. sınıf öğrencisinden Efendimize duygu yüklü mektup.10265
  • Giriş : 20.04.2008 / 13:23:00

Kutlu Doğum münasebetiyle gönüllerin peygamber sevgisiyle dolup taştığı şu günlerde Minik Yağmur peygemberimize(S.A.V) bakın nasıl mektup yazdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Erzurum Özel Aziziye Eğitim Kurumları İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencisi Yağmur Çoban, "Sevgili Peygamberim" konulu yazdığı mektupla, Peygamber Efendimiz'e (sas) olan özlemini ve sevgisini mektup satırlarına döktü.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 1989 yılından itibaren Peygamber Efendimiz'in (sas) doğum yıldönümleri, her yıl "Kutlu Doğum Haftası" adıyla ilmi ve kültürel etkinliklerle kutlanıyor. Bu çerçevede; Erzurum'da da başta Müftülük olmak üzere, Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki okullar ile çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından değişik etkinlikler düzenleniyor. Bu etkinliklere, Özel Aziziye Eğitim Kurumları İlköğretim Okulu öğrencileri de katıldı. İlköğretim 5. sınıf öğrencisi olan 11 yaşındaki Yağmur Çoban'ın 'Sevgili Peygamberim' başlığı altında kaleme aldığı mektup okuyanları duygulandırdı. Minik Çoban, yazdığı mektupta Peygamberimiz'e (sas) olan sevgisini ve duygularını şöyle dile getiriyor:

"Sevgili Peygamberim; seni ne kadar sevdiğimi bilemezsin. Sen bu dünyanın en cömert, en ahlaklı, en iyilik severisin. İyi ki bize bu güzel dinimiz olan İslam'ı öğrettin. Namaz kılmak, ibadet etmek çok güzel şeyler. Bazen düşünüyorum; senden iyi bir insan var mıdır diye ? Seni kitaplardan, büyüklerimizden öğrenmektense seni görerek tanısaydım. Ey Allah'ın Resulü senin bir tek sakalını ve hırkanın bir parçasını gördüm. Oysa seni tepeden tırnağa görmek isterdim. Diğer çocukları hem neşelendirip hem de onlarla ilgilendiğin gibi benimle de ilgilenmeni isterdim. Keşke Hz. Bilal, Hz. Ebubekir gibi ve o zamanın çocukları gibi ben de seni görüp gül kokunu koklasaydım. Keşke, elimde olsa da zamanı geri alıp seni görsem. Dünyanın en ama en mutlusu olurdum. Biliyorum; böyle şeyler imkansız. O zaman rüyamda görseydim o da bana yeterdi. Ey Allah Resulü, bu mektupta seni görmeyi ne kadar çok istediğimi ve seni ne kadar çok sevdiğimi anlatmaya çalıştım. İnşallah mektupta dediğim gibi; seni rüyamda ya da nerede olursa olsun göreyim...Ümmetinden Yağmur Çoban."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious