50 adet mayın temizleme sistemi alımı

50 adet mayın temizleme sistemi alımı.9336
  • Giriş : 01.02.2009 / 11:11:00

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) yeni bir savunma projesi için daha proje çalışması başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından toplam 50 adet mayın temizleme sistemi alımı için ihale açıldı.

Savunma Sanayii Müsteşarlığının 2009 yılı öncelikli tedarik projeleri arasında yer alan Mayın Temizleme Sistemleri ihalesinde ilk adım bilgi istek dokümanının yayınlanması ile atıldı.

Savunma Sanayii Müsteşarlığınca yapılan duyuru kapsamında, muharebe bölgesindeki mayınlı sahaları, birliklerin geçişi için süratli bir şeklide emniyetli hale getirmek amacıyla mayın temizleme sistemlerinin tedariki öngörülüyor.

-50 ADET MAYIN TEMİZLEME SİSTEM-

Programa göre, Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından ihtiyaç duyulan toplam 50 adet mayın temizleme sisteminin planlanıyor.

Mayın temizlenme sistemi ihalesine yönelik bilgi istek dokümanlarının talebi ile ilgili son başvuru tarihi 13 Şubat 2009 tarihi olarak belirlendi. SSM tarafından yapılan duyuruya göre, mayın temizleme sistemi ihalesinde firmalar, bilgi istek dokümanlarını en geç 6 Mart 2009 tarihine kadar cevaplandırarak Müsteşarlığın ilgili birimine verebilecekler.

Bu yıl içinde tedarik edilmesi planlanan mayın temizleme sistemleri ihalesine, mayın temizleme sistemlerinin entegrasyonunu - satışını gerçekleştiren firmalar veya uzmanlık sahası mayın temizleme sistemleri olan firmalar katılabilecek.

Projenin finansmanının diğer savunma projelerinde olduğu gibi Savunma Sanayii Fonu kaynaklarından karşılanması planlanıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*