50 bin soru çözmüş!

  • Giriş : 25.07.2006 / 00:00:00

Afyon'da, ÖSS'de eşit ağırlık birincisi olan Ş.Ahmet Öztürk'ün bir yılda 50 bin soru çözerek sınavlara hazırlandığı, hafıza eğitimi aldığı ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Özel Zafer Koleji öğrencisi olan Öztürk, okulu tarafından bir dizüstü bilgisayarla ödüllendirildi. Babası çiftçilikle uğraşan Öztürk, hukukçu olmak istiyor.
OKS sınavında Afyonkarahisar 23.sü olarak Özel Zafer Koleji'ne giren Aktürk, 3 yıl sonra girdiği ÖSS'de birinci oldu. Zafer Koleji yöneticileri Öztürk'e başarısında dolayı bir bilgisayar hediye etti. Düzenlenen törenle bilgisayarını alan Öztürk, başarısında okul ve öğretmenlerinin büyük desteği olduğunu belirterek, "Zafer Koleji'ne gitmeseydim, belki de bu başarıyı elde edemezdim." dedi. Öztürk, son yılda yaklaşık 50 bin soru çözdüğünü, ek dersleri aksatmadığını ve verilen testlerin hepsini çözdüğünü anlattı. ÖSS'ye hazırlanan öğrencilere de tavsiyelerde buluna Öztürk, "Lise 1. sınıftan itibaren günde 2 saat çalışarak sınavlara hazırlandım. Spordan, eğlenceden, oyundan, gezmekten kısacası her şeyden fedakarlıkta bulundum. Başardım mutluyum." diye konuştu.

Baba Kadir Öztürk ise çiftçilikle uğraşarak varını yoğunu oğlu için harcadığını söyledi. Öztürk, maddi imkansızlıklar yüzünden oğlunu tatile gönderemediğini belirterek, tarlada beraber çalıştıklarını anlattı. Baba Öztürk, öğretmenlerin büyük destek verdiklerini ifade ederek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Okul Müdürü Hüseyin Eğerli ise, Öztürk'ün başarısının tesadüf olmadığını söyledi. Olimpiyatlara öğrenci hazırlayan kadrolarla çalıştıklarını belirten Eğerli, eğitim kalitesi ile elde edilen başarıların Fen Lisesi'nden daha yukarılarda olduğunu söyledi. Okulun Psikolojik Danışmanı Erkan Kırbıyık ise,Öztürk'ün aldığı kurslar sonucunda dakikada 150 kelime okurken bunu 800'e çıkardığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious