50 ilde MOBESE devrede

50 ilde MOBESE devrede.16451
  • Giriş : 06.02.2009 / 22:35:00

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, AK Parti İl Başkanlığı ziyaretinin ardından yapımı devam eden Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü hizmet binası ile MOBESE merkezinde incelemelerde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Atalay, burada yaptığı açıklamada, 2007 yılının sonu itibarıyla sadece İstanbul'da olan MOBESE sisteminin tüm illerde uygulanmasına geçilmesi için çalışmaların aralıksız sürdürüldüğünü belirtti.

Diyarbakır'daki MOBESE sisteminin tamamlandığını belirten Atalay, şöyle devam etti:

''Sistem şuanda çalışıyor fakat, daha müteahhitten devralmadık. En kısa zamanda törenle hizmete açacağız. Türkiye genelinde bütün illerde MOBESE çalışmaları sürüyor. Yaklaşık 50 il ve 30 ilçede MOBESE sistemi devreye girdi. MOBESE sistemi çok önemli bir sistemdir. Bu sistem çok önemli bir önleyici sistemdir. Bunu şehirlerimizin daha rahat bir hayat yaşamaları için yapıyoruz. Sistem sayesinde plaka tespiti, emniyet araçlarının takibi ve bölgelerin izlenmesi sağlanıyor.

Öte yandan, Antalya'da pilot olarak uyguladığımız 112 telefon sistemi ile vatandaşlar acil durumlar için sağlık ekipleri, polis ve itfaiye gibi birimleri aramak için bir tek bu numarayı kullanacaktır. Tüm Türkiye'de suç oranlarında ciddi bir düşüş meydana gelmiştir. Çünkü, biz ciddi önlemler aldık.''

Atalay, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü hizmet binasının da bu yıl sonunda hizmete girmesi için çalışmaların sürdürüldüğünü sözlerine ekledi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*