50 milletvekili istifa edecek iddiası

50 milletvekili istifa edecek iddiası.14607
  • Giriş : 28.05.2009 / 15:06:00

İngiltere'de 50 milletvekilinin istifa edeceği iddiası.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İNGİLTERE'nin en büyük sendikalarından Genel- İş Sendikası (GMB) Genel Sekreteri Paul Kenny, devlete fatura edilen harcamalar nedeniyle zor günler geçiren İşçi Partisi hükümetinin, 50 milletvekilini istifaya zorlayacağını öne sürdü.

Genel seçimlere kadar Muhafazakar Parti ve İşçi Partisi'nden çok sayıda milletvekilinin istifasını beklediğini söyleyen GMB Genel Sekreter Paul Kenny, "İstifa edecek milletvekili sayısı mevcut rakamdan yüzde 20 az olursa, bu epey şok edici olur" dedi.

İki büyük partiden en azından 50 milletvekilinin istifa edeceğini tahmin eden Kenny, bunun diğer partilere sıçrayacağını iddia etti. İşçi Partisi yetkilileri, iddiaları dikkate değer bulmadıklarını açıkladı.

Devlete fatura edilen harcamalar nedeniyle zor günler geçiren İşçi Partisi lideri ve Başbakan Gordon Brown, yaptığı açıklamada, "Politik sistemi temizleyeceğiz. Milletvekillerinin içine konulduğu bu durumun, bir daha asla olmamasını sağlayacağız" dedi. Brown, "Yanlış davranan milletvekillerine dokunulacak. Disiplin edilmesi gereken milletvekilleri Disiplin edilecek. Yaptıklarından dolayı gelecek seçimlerde aday olamayacak millettvekilleri için gerekli işlemleri yapacağız" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*