50 milletvekiliyle 40 adaya destek!

50 milletvekiliyle 40 adaya destek!.9176
  • Giriş : 28.02.2009 / 00:14:00

Milliyetçi Hareket Partisi '50 milletvekiliyle 40 adaya destek' toplantısı düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dedeman Otel'de düzenlenen toplantıda yerel seçim çalışmaları kapsamında İstanbul'da bulunan MHP'li 40 milletvekili, partisinin İstanbul'daki 40 belediye başkan adayı ile bir araya geldi.

Toplantının açılışında konuşan MHP İstanbul İl Başkanı İhsan Barutçu, yerel seçimlere sayılı günler kaldığını hatırlatarak, '40 adayımızla çalışmalarımızı büyük bir coşku ile sürdürüyoruz' dedi.

'Millet iradesi ile elde ettikleri gücü korku imparatorluğuna dönüştürmek isteyenlere asla fırsat vermeyeceklerini' söyleyen Barutçu, son 6 yıllık dönemde 'istismar, yolsuzluk, yoksulluk, terör ve suistimallerin yaşandığını' savundu.

İç ve dış politikada izlenen tutum nedeniyle 'bölücülük' faaliyetlerinin arttığını, dış dünyada ise 'Türkiye'nin itibarının zedelendiğini' iddia eden Barutçu, buna 'dur' demek için halktan destek istediklerini kaydetti.

Partisinin belediye başkan adaylarıyla gurur duyduklarını ifade eden Barutçu, 'İstanbul çıkartması olarak adlandırdığımız İstanbul buluşması ile İstanbul halkı arasında 40 milletvekilimiz ve 40 adayımızla çalışmalarımızı sürdüreceğiz' dedi.

Barutçu, İstanbul'un son yıllarda 'kötü yönetildiğini', kentin 'çukurun, çamurun, yolsuzluğun ve kötü yatırımların adresi' haline geldiğini savundu.

İstanbul'un 'imarsız' bir şehre dönüştürüldüğünü, ulaşımın 'cehennem' hale getirildiğini öne süren Barutçu, deprem tehlikesi karşısında vatandaşın 'tedbirsiz' bırakıldığını, İstanbul'un 'yaşanması zor bir şehir haline dönüştüğünü' iddia etti.

MHP'nin 40. kuruluş yıl dönümünde, 40 milletvekili ve 40 belediye başkan adayı ile İstanbul'u yönetmeye talip olduklarını vurgulayan Barutçu, İstanbul'u 'yeniden var etmek ve yaşanılır bir şehir haline getirmek' istediklerini dile getirdi.

MHP'NİN İstanbul BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

MHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Turgut da İstanbul'u 'tesadüflerle değil, bilinç ve bilimle yönetilen bir kent' yapmak için yola çıktıklarını söyledi.

Turgut, İstanbul'un deprem karşısındaki 'kırılganlığının' ve 'sağlıksız altyapısının' görmezden gelindiğini öne sürerek, İstanbul'un içinde bulunduğu 'bu olumsuz' tablodan kurtulabilmesi için 'kendine özgü bir mekansal stratejik planlama' anlayışına ihtiyacı olduğunu kaydetti.

İstanbul'u İstanbul yapan değerlere sahip çıkarak, kenti ileriye taşımak için çalışacaklarını ifade eden Turgut, 30 Martı büyük bir umutla ve heyecanla beklediklerini vurguladı.

Turgut, sadece proje ve hizmetlerini anlatarak halkın karşısında olacaklarını, kimseyi karalamadan, çöpe, çamura bulaşmadan seçim kampanyalarını sürdüreceklerini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*