50 öğrenciye Salvador Dali bileti

50 öğrenciye Salvador Dali bileti.17663
  • Giriş : 31.12.2008 / 21:06:00

Diyarbakır Valiliği, SODES kapsamında Dicle Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden 50 öğrenciyi İstanbul'da açılan ünlü İspanyol Ressam Salvador Dali sergisine gönderdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sakıp Sabancı Müzesi'nde yer alan "İstanbul'da bir Sürrealist: Salvador Dali" sergisini görmeleri için düzenlenen geziye katılacak öğrenciler İstanbul'a gitmek için Milli Eğitim Müdürlüğü kampüsü önünde toplandı.

Öğrencileri uğurlamaya gelen Vali Hüseyin Avni Mutlu, otobüs içinde gençlerle bir süre sohbet etti. Vali Mutlu, resim bölümünden bir grup öğrencinin kendisini ziyaret ederek İstanbul'da sergilenen Dali'nin sergisini görme talebini kendisine ilettiklerini hatırlattı.

Öğrencilerin bu isteğinin kendisini mutlu ettiğini, bunun üzerine tüm hazırlıkların yapıldığını ifade eden Mutlu, "Gençler böyle güzel şeyler isterlerse biz onların her zaman yanındayız. Bunu göstermek için çok kısa bir sürede öğrencileri yolcu ediyoruz." dedi.

Gençlere iyi yolculuklar dileyen ve yeni yıllarını kutlayan Vali Mutlu, otobüsün kaptanına "Gençleri önce Allah'a sonra sana emanet ediyoruz. Çocuklarımıza iyi bak. Dikkatli gidin." dedi.

Öğrenciler, cuma ve cumartesi günü yapılacak gezi kapsamında serginin yanı sıra İstanbul Modern Sanat Merkezi, Pera Sanat Müzesi, Dolmabahçe Sarayı, Topkapı Sarayı ile Ayasofya Müzesi'ni de gezecek.

Öğrenci kafilesi cumartesi akşam Diyarbakır geri dönecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*