50 otogaz istasyonuna mühür

  • Giriş : 11.10.2006 / 00:00:00

İstanbul Sanayi ve Ticaret İl Müdürü Hilmi Sezer, bu hafta otogaz istasyonlarına yönelik büyük bir operasyon yaptıklarını ve bugün itibarıyla lisanssız 50 istasyonu mühürlediklerini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Sezer, denetimlere ilişkin yaptığı açıklamada, akaryakıt ve otogaz istasyonlarının yasal çalışabilmesi için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundan (EPDK) lisans almaları gerektiğini hatırlatarak, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile EPDK Üst Kurulu arasında yapılan protokol gereği kentte işletmelerle ilgili denetimi kendilerinin yaptığını belirtti.
Bu kapsamda otogaz istasyonlarıyla ilgili de Bakanlık ve EDPK arasında bir protokol yapıldığına değinen Sezer, “Bu hafta otogaz istasyonlarına yönelik büyük bir operasyon yaptık ve bugün itibarıyla lisanssız 50 otogaz istasyonunu mühürleyerek faaliyetten alıkoyduk” dedi.

"OPERASYON DEVAM EDECEK"

Hilmi Sezer, operasyona ve denetime aralıksız devam edeceklerine, lisanssız diğer istasyonları da mühürleyeceklerine dikkat çekerek, lisanssız çalışan herhangi bir benzin istasyonu ya da otogaz istasyonuna kesinlikle müsaade etmeyeceklerini söyledi.

Otogazların büyük bölümünün akaryakıt istasyonlarının içinde faaliyet gösterdiğine işaret eden Sezer, “Akaryakıt istasyonlarının lisanssız olanlarını zaten denetlemiştik. İstasyonları ölçü ve ayar yönünden denetlerken, benzin ve mazotun herhangi bir karışım içerip içermediği, standartlara uygun olup olmadığı yönünde kontroller yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Sezer, denetimleri İstanbul'un tümünde gerçekleştireceklerini ve öncelikle vatandaşlardan gelen şikayetler ile EPDK ve bakanlık kayıtlarında olmayan lisanssız istasyonların denetlenmesinin söz konusu olduğunu ifade etti.
İstanbul Sanayi ve Ticaret İl Müdürü Sezer, mühürlenen otogaz istasyonlarını ilgili bakanlık ve kurumlara bildireceklerini, bu konuyla ilgili yaptırımları ise EPDK'nın uyguladığını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious