50 yolcu ölümden döndü

50 yolcu ölümden döndü.10768
  • Giriş : 10.07.2008 / 15:32:00

Ankara'dan İstanbul'a doğru seyir halindeyken bir anda yanmaya başlayan yolcu otobüsünde bulunan yaklaşık 50 yolcuyu şoförün uyanıklığı kurtardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Arıza panelinden gelen uyarıyı görür görmez aracı durdurarak iki kapıyı açan şoför, olası bir faciayı önlemiş oldu. Olay anını kaydeden amatör bir kamera otobüsün alevler içinde yanmasını görüntüledi.

Edinilen bilgilere göre Gaziantep'ten İstanbul'a seyretmekte olan özel bir firmaya ait yolcu otobüsü Bolu Dağı'na birkaç kilometre kala arıza yaptı. Arızayı fark eden otobüs şoförü hemen otobüsü durdurarak kapıları açtı. Direksiyondan inerek aracın arkasına motoru kontrole giden şoför ve muavin alevleri görür görmez otobüsü tahliye etmeye başladı. Araçta bulunan yaklaşık 50 yolcu büyük bir korkuyla otobüsü boşalttı. Yanan otobüsten kaçarak canını kurtaran yolculardan Tayfun Doğan'ın cep telefonuyla kaydettiği görüntüler otobüsün alevler içindeki durumunu gözler önüne serdi. Birkaç dakika içinde dev alevlere teslim olan otobüsten, patlamaların da yükseldiği gözlendi.

Olay anını anlatan Tayfun Doğan isimli yolcu, canlarını otobüs şoförünün akıllı davranması sayesinde kurtardıklarını söyledi. Gaziantep'den akşam 18.00 civarında yola çıktıklarını belirten Doğan, gece saat 04.30 sıralarında şoförün bir anda otobüsü durdurarak motor kısmını kontrole gittiğini söyledi. Doğan, "Şoför hemen iki kapıyı açtı ve aşağı indi. Motoru kontrol ettikten sonra koşarak geldi ve 'Herkes dışarı çıksın' dedi ve biz de otobüsten çıktık. Yangını fark etmeseydi ve kapıları açmasaydı otobüsün içinde yanabilirdik." ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*