500 büyük sanayi kuruluşu'na ödül

  • Giriş : 15.08.2006 / 00:00:00

İskenderun'dan 'Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu' arasına giren firmalar ödüllendirildi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Payas Belediyesi tarafından Hatay'ın Dörtyol ilçesine bağlı Payas beldesinde Osmanlı İmparatorluğu döneminde sadrazam Sokullu Mehmet Paşa'nın emri ile Mimar Sinan'a yaptırılan ve İstanbul Kapalı Çarşı'nın bir benzeri olan Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi'nde düzenlenen törene İskenderun ve çevresinde faaliyet gösteren sanayici ve iş adamları ile davetliler katıldı.

Törende konuşan Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, demir-çelik sektöründe Türkiye'nin bel kemiği olan İskenderun'un çeliğin lokomotifi olduğunu belirterek, "İskenderun, Payas ve çevresi sanayi yönünden her geçen yıl daha da gelişmektedir. Geleceğin Hong Kong şehrine aday olan bu bölgede faaliyet gösteren sanayicilerimiz bölge insanlarına iş, aş ve ekmek vermeleri ile insanlarımızın yüzü gülmektedir." dedi.

Başkan Altan, daha sonra Türkiye'deki ilk 500 firma arasına girmeyi başaran firmaların platlerini takdim etti.

İSO'nun "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" listesinde yer alan İskenderun'daki firmalar şunlar; 20. İsdemir AŞ, 51. Yazıcılar, 76. Ekinciler AŞ, 90. Tosçelik Profil ve Saç Endüstrisi AŞ, 125. Noksel Çelik Boru Sanayi, 129. Nursan Haddecilik Sanayi AŞ ve Haddecilik, 234. Koç AŞ, 319. Tosyalı Demir-Çelik AŞ, 326. Baştuğ Çelik Sanayi AŞ, 353. Yolbulan Metal Sanayi AŞ, 377. İlhanlar Haddecilik, 463. Nursan Metarulji AŞ.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious