51 bin YTL'ye konut

51 bin YTL'ye konut.14540
  • Giriş : 31.05.2007 / 19:45:00
  • Güncelleme : 31.05.2007 / 19:50:16

Topbaş, 1199 konutun satış kampanyasını başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, KİPTAŞ tarafından yapılan Arnavutköy'de 574 ve Esenyurt'ta 625 olmak üzere 1199 konutun satış kampanyasını başlattı.

Büyükşehir Belediyesinde düzenlenen törende konuşan Topbaş, geçen 10 yıl içinde 19 bin 800 konut yapan KİPTAŞ'ın son dönemde sadece lüks konutlar yapıp pahalıya satmaya başladığını belirterek, göreve geldiğinde kimsenin kaçak yapıya tevessül etmemesi için yeniden herkesin bütçesine uygun konut projelerine ağırlık verdiklerini söyledi.

Son 3 yıl içinde KİPTAŞ tarafından yapılan konut sayısının 35 bine çıktığını, hedeflerinin dönem sonuna kadar 50 bine ulaşmak olduğunu ifade eden Topbaş, kentin her yerinde dar ve orta gelirlilere, kaynak teşkil etmesi için de üst gelir guruplarına yönelik konut yaptıklarını kaydetti.

Topbaş, “Arzumuz, tüm İstanbulluları ev sahibi yaparak, herkesin yüzünü güldürmek” dedi. Arnavutköy ve Esenyurt 4. Etap Konutlarının giriş katlarının özürlülere uygun olarak dizayn edildiğini ve onlara kurasız satış yapılacağını belirten Topbaş, ayrıca isteyene, bu konutlara taşındıktan sonra taksitleri ödeme imkanı sağladıklarını söyledi.
Tüm bu çalışmaları sosyal devlet anlayışı çerçevesinde yürüttüklerini dile getiren Topbaş, “Bu konutlar altyapısı, çevresi, parkı, bahçesi, okulları, sağlık birimleri ve ibadethaneleriyle modern şehir niteliğinde. Amacımız, insanların bu şehirlerde mutlu yaşamalarını sağlamak” diye konuştu.

KİPTAŞ, Yalova VE RUSYA'DA DA KONUT YAPACAK

Topbaş, KİPTAŞ'ın konut hamlesini Maltepe, Çatalca ve Tuzla'da da sürdüreceğini, hatta göç vermesin diye Yalova'da da konut yapacaklarını bildirdi. Nerede arazi bulsalar kat karşılığı ya da parayla alıp kaliteli, güvenli, düzgün yapılar inşa ettiklerini anlatan Topbaş, KİPTAŞ'ın başarısının İstanbul ile sınırlı kalmadığını, Rusya Federasyonunda çok ciddi bir proje için görüşmeler yapıldığını söyledi. Topbaş, benzer görüşmelerin Şam, Romanya ve Üsküp'te de sürdüğünü belirterek, “İstiyoruz ki şirketimiz bir marka olarak güçlensin ve dünya piyasasına çıksın. Sonra biz KİPTAŞ'ı halka açtığımızda buradan da iyi para toplayarak yine dar gelirli insanlarımıza yapacağımız konutlara kaynak teşkil etsin” dedi.

SUDA YÜZDE 10 TASARRUF

Konuşmasında, su sorununa da işaret eden Topbaş, ilde yüzde 25 tasarruf yapılmasının 525 bin metre küp suya bedel olduğunu, bunun da kenti ciddi anlamda rahatlatacağını söyledi. Yapılan ikazlar sonucu yüzde 10 tasarruf sağlandığını dile getiren Topbaş, bunun da 200 bin metre küp su demek olduğunu ifade etti.

Topbaş, “İstanbullulara susuzluk yaşatmak istemiyoruz. Tabii ki cezalar kesmek kolay. Bir talimat versek 3 gün sular akmaz. Böyle bir tasarruf istemiyoruz. Kullanıcı olarak beyinlerde dikkat edersek, suyu idareli kullanır, ikaz edersek, bu su kaynağımızı devamlı buluruz” dedi. Bunları yaparken çevreye, doğaya saygılı davranılmasını istediğini dile getiren Topbaş, terasların bahçe şeklinde yapılarak İstanbul'un sera etkisinden kurtarılması gerektiğini kaydetti. Topbaş, yağmurun da drenajlarla alınarak sarnıçta biriktirilmesi önerisinde bulundu. Bahçelerin bu şekilde biriktirilen sularla sulanmasını isteyen Topbaş, evinde de bunu uyguladığını söyledi. Topbaş, Büyükşehire bağlı park ve bahçelerde böyle bir projeyi başlattıklarını bildirdi. Törendeki konuşmasının ardından Topbaş, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu ve KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım ile birlikte ilk iki üye kaydını alarak, konut satış kampanyasını başlattı.

51 BİN YTL'DEN BAŞLAYAN KONUT

KİPTAŞ tarafından yapılan Arnavutköy Konutlarında 75 metre karelik daireler 51 bin, 115 metre karelik daireler 105 bin, 150 metre karelik daireler de 140 bin YTL'den satışa sunuldu. 75 metre karelik dairelerde 138 aya kadar uzayan taksitler 400 YTL'den başlıyor. 115 metre karelik dairelerin taksitleri 550 YTL'den, 150 metre karelik dairelerin taksitleri de 750 YTL'den başlıyor.

Esenyurt 4. Etap Konutlarında da 75 metre karelik daireler 51 bin YTL, 95 metre karelik daireler 80 bin YTL, 126 metre karelik daireler de zemin katlar 108 bin, normal katlar da 120 bin YTL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.
75 metre karelik dairelerin taksitleri 138 aya kadar uzayan vadelerle 400 YTL'den başlıyor. 95 metre karelik dairelerin taksitleri 520 YTL'den, 126 metre karelik dairelerin taksitleri de 550 ve 700 YTL'den başlıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious