52 yaşındaki Fransız kıtaları koşarak geçiyor!

  • Giriş : 15.02.2006 / 00:00:00

52 yaşındaki Fransız kıtalara koşarak geçiyor. .

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Serge Girard (52), yaptığı açıklamada, daha önce Amerika'da Los Angeles-New York, Lima-Rio de Janerio, Avustralya'da Pertp-Sydney, Afrika'da Dakar-Kahire etaplarını koştuğunu söyledi.Paris-Tokyo arasını kapsayan Avrasya koşusu için 18 Aralık 2005 tarihinde yola çıktığını dile getiren Girard, bunu da planladığı gibi tamamladığında ''bütün kıtaları koşarak geçen kişi'' olacağını ifade etti.

Paris-Tokyo arasının 19 bin 300 kilometre olduğunu ve bugüne kadar yaklaşık 4 bin 600 kilometrelik kısmını tamamladığını kaydeden Girard, şu bilgileri verdi:

''Avrupa'nın bir ucundan Asya'nın en uzak ucuna koşarak gideceğim. Bunu hiçbir gün dinlenmeden yapacağım. Koşuyu 10 Eylül 2006 günü tamamlamayı planlıyorum. Hedeflediğim gibi gerçekleşirse, Avrasya'yı en hızlı koşarak katetme rekoruna imza atmış olacağım. Koşumun Türkiye bölümü çok güzel geçiyor. Kötü hava koşulları olmasına rağmen sorunsuz koşuyorum. Ayrıca yolda gören insanlar da sevgiyle yaklaşıyorlar. Türkiye bölümünü 30 günde tamamlayacağım. Daha sonra İran'a geçeceğim.''

Her 5 kilometrede ihtiyaç için mola veren Girard'ın yanında bir fizyoterapist de bulunuyor. Ayrıca 3 kişilik bir yardımcı ekip ve eşi Laura'da Gerard'a araçla eşlik ediyor. Gerard, daha önce de Amerika'da 4 bin 597 kilometrelik Los Angeles-New York, Güney Amerika'da 5 bin 235 kilometrelik Lima-Rio de Janerio, Avustralya'da 3 bin 755 kilometrelik Pertp-Sydney, Afrika'da 8 bin 295 kilometrelik Dakar-Kahire etaplarını koştuğu kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious