55 bölgede 5 bin kişi üretime

  • Giriş : 17.05.2007 / 00:00:00

"Otantic Anatolian" projesi, İstanbul Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği'nin de desteğiyle hayata geçecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kadın-usta işgücü, geleneksel otantik üretim, sürdürülebilir yerel kalkınma ve üreterek tüketen birey yaklaşımını içeren "Otantic Anatolian" projesi, İstanbul Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği'nin de desteğiyle hayata geçecek.

İlk aşamada Anadolu'nun seçilmiş 55 bölgesindeki 5 bin kişiyi üretime özendirerek "dünyayla tanıştırmayı" hedefleyen proje, 23 Mayıs'ta İstanbul'da tanıtılacak.

EL EMEĞİ GÖZ NURU

Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, Garanti Bankası KOBİ Bölümü’nün sponsor olarak desteklediği "Otantic Anatolian" projesi ile kadın girişimciler ve geleceğin KOBİ'lerine ortam sağlanmış olacağı belirtildi. Proje kapsamında hazırlanan "otanticanatolian. com" sitesi dantelden kanaviçeye, yorgandan bakıra kadar birçok el emeği göz nuru ürünlerin bilgilerini içeriyor.

İNGİLİZCE SİTE

Açıklamada, e-ticaret anlayışıyla hazırlanan, İngilizce, Almanca, Fransızca ve Japonca dillerini içeren sitede, ürün satın alma bilgisinin yanı sıra, ürün-desen öyküsünden, yerel tarihi ve turistik bilgiye kadar Anadolu'nun sahip olduğu değerlerin, farklı bir yaklaşımla portal niteliğinde kullanıcılara sunulmasının hedeflendiği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious