55 yıllık çınar 6 kişiyi yaraladı

55 yıllık çınar 6 kişiyi yaraladı.15776
  • Giriş : 31.10.2008 / 22:39:00

Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Kızılkeçili Köyünde meydana gelen olayda 55 yıllık çınar ağacından kırılan dal çay bahçesinde oturan vatandaşların üzerine düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Olay akşam saatlerinde Kızılkeçili köyünde meydana geldi. Köy meydanındaki çay bahçesinde hava almak isteyen vatandaşlar faciadan kıl payı kurtuldu. Meydanda bulunan asırlık çınar ağaçlarından birisinin dalının kırılıp düşmesi sonucu 6 kişi yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Kazanın ucuz atlatılması sevindirirken vatandaşlar olayın şaşkınlığını uzun süre üzerlerinden atamadı. Köye gelen ambulanslar tarafından yaralılar Edremit Kazdağı Devlet Hastanesi ve Edremit Devlet Hastanesi'ne getirildi. Hastanede tedavileri yapılan yaralılardan Durumu ağır olan bir yaralı Balıkesir Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Edremit Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan diğer yaralılardan Necdet Yılmaz Önder'in kaburgalarında kırıklar olduğu öğrenildi.

Olayla ilgili açıklama yapan Kızılkeçili Muhtarı Osman Akçay, "Meydana gelen bu olay karşısında üzgün ve şaşkınız. Meydanımızdaki asırlık çınar ağacının çürümüş dalının kırılması sonucu meydana gelen olayda ağır bir yaralının ve büyük bir felaketin eşiğinden dönülmüştür. Yaralılara acil şifalar diliyoruz." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*