553 karton kaçak sigara ele geçirildi

  • Giriş : 19.08.2006 / 00:00:00

Kars Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) tarafından yürütülen 2 ayrı kaçakçılık operasyonunda toplam 553 karton ve 9 paket kaçak gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kars Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada dün ve önceki gün yapılan ihbarları değerlendiren KOM ekipleri çeşitli markalarda gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.

İlk olarak alınan bir ihbar üzerine Kars merkez Ortakapı Mahallesi Kasaplar hali civarında faaliyet gösteren bir dükkanda arama yapıldı.

T.K isimli şahsın bulunduğu işyerinde üst üste konulmuş vaziyette toplam 122 karton ve 9 paket çeşitli markalarda gümrük kaçağı sigara bulundu. İkinci olay da ise Hafızpaşa Mahallesi Digor yolu üzerinde bir işyeri ve bu işyerine ait depoya operasyon düzenlendi. A.T isimli şahsa ait olduğu belirlenen yerde yapılan operasyonda 431 karton kaçak sigara ele geçirildi.

Ayrıca açıklamada, operasyonlardan sonra ele geçirilen T.K ve A.T isimli şahıslar hakkında 'gümrük kaçağı sigara satmak' suçundan hazırlanan soruşturma evrakının Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildiği belirtildi.

Öte yandan açıklamanın devamında, "Kars Emniyet Müdürlüğü olarak her türlü kaçakçılık olaylarına karşı daha önceki tarihlerde yürütmüş olduğumuz başarılı operasyonlara, hassasiyetle ve titizlikle devam edilmektedir. Bu mücadelemizde vatandaşlarımızdan aldığımız büyük destek bizi son derece memnun etmekte ve motivasyon kaynağımız olmaktadır" denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious