'553 köyümüzden 400’ünün içme suyu problemi var'

  • Giriş : 01.05.2006 / 00:00:00

Ağrı Valisi Halil İbrahim Akpınar, il genelinde 553 köyden 400'ünde içme suyu problemi olduğunu, 200 köyün bu yıl, geriye kalanlarının ise 2007 yılında içme suyuna kavuşturacaklarını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tugay Komutanlığı karşısında bu yıl temeli atılacak yeni hastane arsasında mevcut olan hastanede incelemelerde bulunan Akpınar, ilçe merkezinde bir taziye ziyaretinden sonra Ürküt köyüne giderek yapılacak sağlık ocağı arsasında incelemelerde bulundu. Ardından Patnos Seher Vakti Derneği'ni ziyaret eden Vali Akpınar ve beraberindeki heyet, dernek başkan yardımcısı İsmail Balat'tan bilgiler aldı. Seher Vakti Derneği'nde bir basın açıklaması yapan Vali Akpınar, burada önemli mesajlar verdi. Bu yıl Patnos'ta hayırseverlerin ve özel sektörün yaptıracağı okullar haricinde 4- 5 köyde okul yaptıracaklarını belirten Vali Akpınar, yapılacak hastanenin projesinin hazırlandığını ve önümüzdeki günlerde ihalesinin yapılacağını ifade etti.

Patnos'ta önümüzdeki günlerde 150 yataklı tam teşekküllü bir hastanenin temelinin atılacağını ifade eden Akpınar, "Bunu da 2007 yılının yaz aylarında bitirmeyi amaçlıyoruz. Ürküt köyüne bu yıl bir tane sağlık ocağı yaptıracağız. Diğer sağlık ocaklarımızı da onarıp sağlıklı bir hale getireceğiz. Köy Hizmetleri Şefliğini geçici olarak Devlet Su İşleri (DSİ) binasına taşıyıp yerine bir tane okul yaptırmayı düşünüyoruz.'' dedi. Vali Akpınar, hastane olarak yapılan ve daha sonra iptal edilen eski hastane binasını gerekli tesbit ve çalışmalardan sonra ya kız yurdu, ya kız lisesi, ya da hükümet binası olarak kullanacaklarını, bunun da ancak önümüzdeki haftalarda kesinleşeceğini kaydetti. Ağrı genelinde 553 köyden 400'ünün içme suyunda problem olduğunu vurgulayan Akpınar, bu yıl 200 köyün bu problemini halledeceklerini belirtti. Diğer köylerin içme suyu problemini 2007 yılında bitireceklerini dile getiren Akpınar, 2006 yılında tüm köy yollarında onarım çalışmalarına başlayacaklarını söyledi.

AK Parti Ağrı Milletvekili Halil Özyolcu ise Patnos'un birçok güzel hizmetlere layık olduğunu vurgulayarak, ilçe genelinde bu yıl hep birlikte güzel işlere imza atacaklarını belirtti. Yapılan herşeyi Ağrı ve diğer ilçeleri için yaptıklarını ve bu yönde uğraş verdiklerini kaydeden Milletvekili Özyolcu, ilçe merkezinde 8 kilometrelik duble yol yapıldığını, bunun 4 kilometrelik kısmının bitirildiğini vurguladı. Hamur ile Patnos arasındaki yolda planlı ve projeli olmadığı için ödeneğin olmadığının altını çizen Özyolcu, ancak Karayolları Bölge Müdürlüğü'nün imkanlarıyla bu yolun yapılacağını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious