56 kiloluk hamburgeri yedi

56 kiloluk hamburgeri yedi.15980
  • Giriş : 20.10.2008 / 08:24:00

21 yaşındaki Brad Sciullo,hazırlanan dev hamburgeri 5 saatten önce yiyerek ödül kazandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

ABD'de bir restoranda hazırlanan, çapı yaklaşık 80 cm. olan 56 kg. ağırlığındaki dev hamburgerin tamamını bugüne kadar yiyebilen olmamıştı ancak 21 yaşındaki Brad Sciullo, hamburgeri bir defada tüketmeyi başardı.

Sciullo, Pennsylvania eyaletindeki Denny's Beer Barrel Pub adlı İtalyan restoranında servis edilmeye başlanan dev burgerlerden birini 4 saat 39 dakikada yedi. Sciullo, yaşadığı kasabadan geçen hafta sonu New York'ta düzenlenen pizza yeme yarışmasına katılmak için yola çıkmış ancak yolda bu fikirden vazgeçip daha büyük bir alanda rakiplerine meydan okumaya karar vermiş. Hamburger ekmeği, köfte, domates, peynir, soğan, mayonez, ketçap, hardal, marul ve çeşitli acılı baharatlardan oluşan dev burgeri beş saat içinde yemesi gereken Sciullo, zamanın bitimine 21 dakika kala son parçayı da yiyerek 400 dolar (yaklaşık 600 YTL) ve günün anısına hazırlanmış üç tişörtle sertifika kazandı.

Bunu başarabileceğine inandığını söyleyen Sciullo, “Restorana girdiğimde önce şu meşhur dev hamburgeri görmek istedim, gördüğümde de hiç çekinmedim” diyor. Aşırı miktarda yiyecek ve içecek tüketme kapasitesi olduğunu söyleyen Sciullo'nun, 20 saniyede dört litrelik süt içme rekoru da varmış.

5 kiloluk 'küçük' burger

Hamburger ekmeğini kenara koyup önce içindeki malzemeleri yiyen Sciullo, yarışma boyunca az miktarda gazlı içecek tüketti. Dört saatte üç kez tuvalete giden Sciullo'nun yanında, yarışma kurallarını ihlal etmemesi için gözlemci bir de restoran görevlisi vardı. Müşterilerin hamburgerin kalan kısmını genelde paket yaptırıp eve götürdüğünü söyleyen restoran sahibi Dennis Liegey, bir ilki başardığı için Sciullo'yu tebrik edip ödülünü verdi. Denny'nin restoranında bu büyüklükte hamburger yiyemeyenler için 3 ve 5 kg'lık daha 'küçük' hamburgerler de var.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*