58 gün sonra kızının cesedini buldu

58 gün sonra kızının cesedini buldu.13503
  • Giriş : 19.05.2008 / 15:07:00

Çorlu'da sel sularına kapılan 19 yaşındaki Neşe'nin cesedi 58 gün sonra bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'nde aşırı yağış nedeniyle taşan Çorlu Deresi'nin üzerindeki köprüden geçmek isterken sel sularına kapılan 19 yaşındaki Neşe Mandacıoğlu'nun cesedi, 58 gün sonra dün bulundu. Kızını rüyasında gördüğünü belirten baba Hasan Mandacıoğlu, “Kızım rüyamda beni çağırdı ve derede olduğunu söyledi. Ben de derenin etrafında kızımı aradım ve cesedini buldum” dedi. Cesedin sudan çıkartılması sırasında ise Neşe'nin yakınları sinir krizi geçirdi.

Olay 21 Mart Günü meydana geldi. Sağlık Mahallesi'nde oturan Neşe Mandacıoğlu ile kız kardeşi 17 yaşındaki Emine, su almak için Sarılar Köyü yolu üzerindeki çeşmeye gitti. Su dolu bidonları el arabasıyla taşıyan iki kardeş dönüşte, taşan Çorlu Deresi'nin üzerindeki köprüden geçmeye çalıştı. Suyla kaplı köprünün üzerinden geçerken devrilen el arabasını tutmak isteyen Neşe Mandacıoğlu, azgın sulara kapıldı. Emine Mandacıoğlu bağırarak yardım istedi. Yardıma koşan çevredekilerin kurtarmaya çalıştığı Neşe, akıntıya kapılarak gözden kayboldu. Bunun üzerine Çorlu Sivil Savunma ve İtfaiye ekipleri, 1 hafta boyunca derenin etrafında Neşe'yi arama çalışmalarını sürdürdü. 1 hafta süren çalışmalardan umut kesilince arama çalışmalarına son verildi.

Ancak acılı aile, kızlarının cesedini aramayı sürdürdü. Önceki gece rüyasında kızını gördüğünü söyleyen baba Hasan Mandacıoğlu, yakınlarına “Rüyamda Neşe bana ‘Baba gel beni al. Deredeyim hala’ diyordu” dedi. Bunun üzerine sabah erken saatlerde dere kenarına inen yakınları dere kenarında arama çalışması başlattı. Neşe'nin cesedi, düştüğü köprünün 4 kilometre ilerisinde bulundu. Polis ekiplerine haber verildi ve kızının cesedi sudan çıkartıldı. Neşe'nin yakınları ise sinir krizleri geçirdi. Neşe'nin cesedi otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious