58 yıldır böyle yaşıyor!

58 yıldır böyle yaşıyor!.7225
  • Giriş : 06.06.2009 / 14:59:00

BURSA'nın Orhangazi İlçesi'nde oturan Kore gazisi, 80 yaşındaki Ali Osman Fidan, 1951 yılında vatani görevini yaptığı sırada yakınına düşen top mermisinden dolayı ağır yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

O tarihte tedavi olan Fidan, başına isabet eden şarapnel parçalarının çıkarılamadığını ve 58 yıldır yaşamını bu şekilde sürdürdüğünü belirtti.

İlçede oturan 8 çocuk, 32 torun sahibi Ali Osman Fidan prostat rahatsızlığı nedeniyle önceki gün İlçe Devlet Hastanesi'ne gitti. Uzman Dr. Fikret Adalı, Fidan'ın başındaki çöküntüyü görünce sebebini sordu. Ardından da röntgen çektirmesini söyledi. Sonuçlar geldiğinde yaşlı adamın kafatasında 10 şarapnel parçası olduğu belirlendi. 58 yıldır kafatasında şarapnel parçaları ile yaşayan Ali Osman Fidan, şunları söyledi:

“18 Kasım 1951 yılında vatani görevimi yapmak için Sakarya'ya gittim. O zamanlarda askerlik 24 aydı. Ben daha yeni gitmiştim. Kore savaşına hazırlanıyorduk. Eğitim aldığımız sırada yakınlarımıza bir top mermisi düştü. 20 kişiydik, 1 kişi öldü, ben ağır yaralandım, diğer arkadaşlar hafif yaralandı. Savaş var sanmıştım. Hastaneye götürdüler. 8 ay İstanbul"da hastanede kaldım. Fakat bu olay sırasında kafamda şarapnel parçalarının girdiğini ve çıkaramadıklarını söyleyip ve eve gönderdiler. Daha sonra tekrar göreve alındım ve Kore'ye gittim. Ardından rahatsızlığım nedeniyle teskeremi verdiler.”

Ali Osman Fidan, kafasındaki şarapnel parçalarının ara sıra şiddetli baş ağrısı yaptığını da ekledi.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*