6-1'lik yenilgi teknik direktörü yedi

6-1'lik yenilgi teknik direktörü yedi.9373
  • Giriş : 02.12.2008 / 22:42:00

Bulgar futbol milli takımı teknik direktörü Plamen Markov'un görevden alındığı açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bulgaristan Futbol Birliği (BFS) Yönetim Kurulu toplantısında oy birliği ile alınan kararla Futbol milli takımı teknik direktörü Plamen Markov'un görevden alındığı açıklandı.

BFS Genel Başkanı Borislav Mihaylov, Markov'un 13 Yönetim Kurulu üyesinin tüm oyları ile görevden alınırken, oluşturulacak özel çalışma komisyonunun yeni bir teknik direktör adayı bulmaya çalışacağını açıkladı.

Mihaylov, Markov'un görevine son verilmesinin başlıca nedenini, Belgrad'da Sırbistan Milli Takımı ile oynanan maçı, Bulgar Milli takımının 6-1 kaybetmesi olarak açıkladı.

Mihaylov, ''Burası Avrupa. Markov da Avrupalı gibi davranıp, Sırbistan yenilgisinden sonra 'bu takımdan fazla bir şey beklenemez' şeklindeki açıklamasının arkasında durmak zorunda'' dedi. Borislav Mihaylov yeni teknik direktöre ilişkin olarak ise ''Klas bir yabancı Markov'un yerine geçebilir'' şeklinde konuştu.

Markov, 2008 yılının Ocak ayında teknik direktörlüğüne geçtiği Bulgar milli takımının başında 7 maça çıkmış ve sadece birini kaybetmişti. Buna rağmen BFS Yönetim Kurulu üyeleri, Sırbistan yenilgisinin bedelinin çok ağır olduğu görüşüyle, Markov'un teknik direktörlüğüne son verilmesi kararını aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*