6 ayda nasıl 50 kilo verdi?

6 ayda nasıl 50 kilo verdi?.10649
  • Giriş : 27.08.2007 / 12:36:00
  • Güncelleme : 27.08.2007 / 13:56:50

İnsanlar, birçok diyet programı ve bazı operasyonlarla fazla kilolarından kurtulma çareleri ararken, Bülent Gölgeli, yeme alışkanlığını değiştirerek ve düzenli spor yaparak 6 ayda 50 kilo verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bülent Gölgeli, uzun yıllardır kilolu olduğunu, en son 9 ay önce 132,5 kiloya kadar çıktığını belirtti.

Fazla kilolarının hareket kabiliyetini kısıtladığını, görünüşünden hiç hoşnut olmadığını ve bu durumun bütün hayatını etkilediğini anlatan Gölgeli, şunları kaydetti:

“Defalarca diyet yaptım ancak etkili bir sonuç alamadım. 5-6 kilo veriyordum fakat bir hafta geçmeden bu kiloları geri alıyordum. Bir gün arkadaşlarımla yemeğe gittik, restoranda kilolarım nedeniyle sandalyeye düzgün bir şekilde oturamadım. Bunun üzerine yeme alışkanlığımı değiştirmeye karar verdim. İlk önce hamur işini ve şekeri kestim. Daha önce bunları çok tüketiyordum. İlk 1,5 ay zor oldu ama konuyu beynimde bitirdiğim için zamanla yeme isteğim azaldı.”

Daha sonra düzenli olarak spora başladığını anlatan Gölgeli, haftada üç gün aksatmadan spor yaptığını belirtti. Spor salonundaki hocaların kendisine çok yardımcı olduklarını ifade eden Gölgeli, doğru yöntemle çalıştığı için vücudunda da herhangi bir sarkma meydana gelmediğini söyledi.

Diyet ve spor yaparak 6 ayda 50 kilo verdiğini belirten Gölgeli, şöyle konuştu:

“Bu kadar kısa sürede bu denli zayıflayabileceğimi hiç düşünmüyordum. 6 ayda 132,5 kilodan 82,5 kiloya düştüm. Son üç ayda da 4,5 kilo vererek 78 kiloya indim. En son 19-20 yaşlarımda bu kilodaydım. Yeni kiloma hala tam olarak alışmış değilim. Kilo vermek çok kolay, önemli olan ulaştığınız kiloyu korumak. Her şeyi yiyorum ama kararınca. Abur cuburu kestim. Öğün aralarında da mutlaka meyve yiyor, bol miktarda su içiyorum. Yeme alışkanlığım bu şekilde bir düzene girdi. Herhangi bir doktorla görüşmeden bu programı uyguladım. Kısa sürede bu kadar kilo verince ‘herhangi bir rahatsızlığa neden olur mu’ diye doktora gittim. doktor bana ‘Sağlığınıza yeniden kavuşmuşsunuz’ dedi. Çok şükür sağlık açısından bir problemim olmadı ancak zayıflamak isteyenler bu işi mutlaka doktor gözetiminde yapmalılar.”

Gölgeli, kilo vermesi konusunda eşinden çok büyük destek gördüğünü belirterek, uzun süredir görmediği arkadaşlarının kendisini tanıyamadıklarını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious